Microsoft ogłosił właśnie, że Windows 11 zadebiutuje oficjalnie 5 października tego roku. Nowy system operacyjny będzie oferowany między innymi w ramach bezpłatnej aktualizacji Windowsa 10.

Choć program aktualizacji wystartuje oficjalnie 5 października, to Microsoft będzie udostępniał je etapami. To praktyka, do której gigant z Redmond zdążył nas już przyzwyczaić. W tym samym dniu rozpocznie się także sprzedaż fabrycznie nowych sprzętów z tą wersją systemu na pokładzie.

windows 11

fot. Microsoft

Debiut systemu już 5 października

Przedstawiciele firmy Microsoft przyznają, że czerpią garściami z doświadczeń z wydania Windowsa 10 i chcą zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia z obcowania z nowym oprogramowaniem. Ambitne plany zakładają, że do połowy 2022 roku wszystkie kwalifikujące się sprzęty otrzymają możliwość zainstalowania systemu Windows 11. Stosowne komunikaty będą widoczne w usłudze Windows Update. Z jej poziomu sprawdzimy też, czy konfiguracja naszego komputera jest zgodna z wymaganiami nowego systemu. Dokonać tego można także wykorzystując specjalne oprogramowanie o nazwie PC Health Check.

Wymagania dla systemu operacyjnego Windows 11

Mimo tego, że oficjalna premiera Windowsa 11 odbędzie się za około dwa miesiące, to 5 października nie uda się udostępnić wszystkich zapowiedzianych wcześniej funkcji. Jedną z nich jest zgodność systemu z aplikacjami pochodzącymi z Androida. W związku z tym użytkownicy szczególnie nią zainteresowani będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Zapoznawcza wersja tej usługi będzie niedługo dostępna dla wąskiego grona odbiorców. Pozwala to przypuszczać, że przed końcem roku nie trafi ona na wszystkie zgodne sprzęty w ostatecznym kształcie.

windows 11

fot. Microsoft

Microsoft udostępnił już wymagania dla systemu Windows 11 oraz przedstawił swoje stanowisko dotyczące jego instalacji na starszych komputerach. W ich przypadku wystarczy zainstalować system wykorzystując pobrany plik obrazu ISO. Wspomniane wymagania obejmują 64-bitowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, który wyposażony jest w dwa lub więcej rdzeni, 4 GB pamięci RAM, 64 GB wolnej przestrzeni dyskowej i układ TPM 1.2.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *