Smartwatch to bardzo wygodny gadżet, który w w wersji e-sim z powodzeniem zastępuje dużo funkcji telefonu. Jeśli chcemy iść pobiegać i nie chcemy brać ze sobą telefonu to idealne rozwiązanie. A jak ktoś do nas zadzwoni to możemy albo uruchomić go na wewnętrznym głośniku, albo poszukać szybko słuchawek bezprzewodowych. VOIXATCH pokazuje, że jest trzecia opcja.

Jaki jest minus dwóch poprzednich, że musi się pojawić trzecia? Zacznijmy od głośnika, on nie jest zbyt prywatny. Jeśli musimy z kimś porozmawiać to w zamkniętym pomieszczeniu jeszcze da radę, ale na zewnątrz lub wśród ludzi to nie jest komfortowe. Ze słuchawkami jest taki problem, że musimy je mieć przy sobie. Jeśli o nich zapomnimy to kicha. To z pomocą przychodzi Voixatch.

Słuchawka w Bezelu w VOIXATCH

Dlatego VOIXATCH pokazuje trzecią opcję, wbudowaną słuchawkę w bezel. Dzięki takiemu rozwiązaniu zawsze możemy słuchawkę ściągnąć z zegarka, przeprowadzić rozmowę, a później ponownie ją założyć. Powiem szczerze, że pomysł naprawdę mi się podoba. Nie raz i nie dwa miałem taką sytuację, że chciałem odebrać telefon z zegarka, ale byłem w zatłoczonym miejscu bez słuchawek.

Minusem takiego rozwiązania jest duży rozmiar Bezelu. Zegarek staje się przez to dość toporny i nie każdemu może się to podobać. Może to też trochę utrudniać sterowanie zegarkiem, bo mamy wokół przestrzeni dotykowej dosyć grubą obwódkę. Producent twierdzi, że będzie to stabilne rozwiązanie zarówno na zegarku jak i w uchu.

Co poza słuchawką?

Taki typ słuchawki powinien raczej być dodatkiem, niż główną funkcją. VOIXATCH też pokazuje parę rzeczy ekstra. Będzie komunikował się po Bluetooth 5.0 i będziemy na nim mogli przeglądać wszystkie interesujące nas powiadomienia. Wszystko będzie dobrze widoczne na ekranie AMOLED 1,3 cala o rozdzielczości 360 x 360 pikseli.

Wewnątrz zegarka siedzi procesor ARM cortex-A53 z 1 GB RAM. VOIXATCH posiada sensory ruchu, czujnik tętna oraz moduł GPS. Jeśli chodzi o wielkość pamięci to umieszczono w nim 8 GB. Jego wymiary to 49 mm średnicy i 15 mm profilu, czyli będzie dość masywny. Bateria to 530 mAh, która powinna wystarczyć na dwa dni działania lub 3 godziny rozmów.

VOIXATCH ma kosztować 179 USD i powinien być dostępny latem tego roku.

Źródło i zdjęcia: Tabliczni.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *