Technologia nie zatrzymuje się nawet na krok i również walczy z Koronawirusem. Efektem tego jest niewielkie i przenośne urządzenie, które pozwoli na zrobienie testu na Koronawirusa w zaledwie 5 minut! W ekspresowym tempie przeszło od testów do wdrażania w szpitalach.

Twórcą tego urządzenia jest amerykańska firma farmaceutyczna – Abbott Laboratories. Ich produkt jest niewielki i bez problemu może zostać przeniesiony przez człowieka. Dodatkowo, w ciągu zaledwie 5 minut potrafi odpowiedzieć na to, czy dana osoba jest zarażona.

ID Now – tak nazywa się urządzenie, które zostało opracowane. Jest ono już znane wśród amerykańskich lekarzy, gdyż dotychczas pomagało walczyć z wirusami grypy oraz wirusem RSV.

Urządzenie jest niewielkie, wielkościowe można je przyrównać do tostera i waży zaledwie 3 kg. W najbliższej przyszłości zostaje znacznie zwiększona ich produkcja. Dzięki niemu w Stanach ma być możliwość przeprowadzania nawet 50 tysięcy testów na COVID-19 dziennie.

Jak działa ID Now?

Do przeprowadzenia testu ID Nowy potrzebuje śliny lub śluzu od osoby potencjalnie zarażonej. Po dodaniu do niej specjalnego roztworu osłonka wirusa jest zniszczona, a on sam ukazuje swoje RNA. Na podstawie tego można określić, czy pacjent jest zarażony koronawirusem.

Stany mają teraz ogromny problem w walce z COVID-19. W liczbie zarażonych przegoniły już zarówno Chiny jak i Włochy. ID Nowy może zatem znacząco pomóc lekarzom w tamtym regionie.

W innych krajach, między innymi w Polsce, takie urządzenia również by się przydały. W pierwszej kolejności jednak firma będzie obsługiwać rynek Amerykański.

Źródło i zdjęcia: Bloomberg, Instalki.pl

  • Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
  • Interesuje Cię tematyka smart domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
  • Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
  • Szukasz promocji na sprzęt Smart Home? Dołącz do grupy z promocjami!
  • A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *