Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods 2 i AirPods Pro. Zobaczcie jak sprawdzić czy słuchawki się zaktualizowały i jak można spróbować przyśpieszyć proces aktualizacji.

Jak sprawdzić czy mamy aktualizację?

Aby sprawdzić wersję oprogramowania musimy wejść w ustawienia, Bluetooth i kliknąć w nazwę naszych słuchawek oraz sprawdzić ich “wersję”. W przypadku, gdy wyświetli się nam 3A283, to w dalszym ciągu korzystamy ze starego oprogramowania. Nowa wersja dla AirPods 2 i Pro nosi oznaczenie 3E751.

Dobrą metodę na aktualizację jest umieszczenie słuchawek w etui podłączonym do zasilania. Musimy pozostawić je otwarte i podłączyć do ładowania iPhone, z którym się połączyły. Po kilku minutach możemy już sprawdzić, czy nasz zabieg przyniósł zamierzony efekt.

Najprawdopodobniej nowa wersja będzie miała mniej problemów z przełączeniem się między urządzeniami. Spowoduje to rzadsze przerwy podczas inicjowania połączenia. Dobrym sposobem na “wymuszenie aktualizacji” jest też połączenie telefonu do sieci Wi-Fi oraz wyjęcia i połączenie słuchawek. Następnie przez minimum 30 sekund powinniśmy odtworzyć cokolwiek z Apple Music, a później schować słuchawki do pudełka podpiętego do zasilania. Spróbujcie i dajcie znać!

źródło: mojmac.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *