No, dobra nie do końca jak dostajesz. Tylko jak kolega przybiega Ci o tym opowiedzieć. Taką niezwykłą sytuację nagrała kamera Nest.

Śpisz sobie spokojnie w środku nocy. Jest 2.15. Nagle słyszysz dzwonek do drzwi. Pierwsze co myślisz – “Kogo to niesie o tej porze?!”. A to tylko twój kumpel przybiegł powiedzieć Ci, że wygraliście nagrodę Nobla.

Mowa tutaj o dwóch naukowcach z Uniwersytetu Stanford. Nagrodę wygrali panowie Paul R. Milgrom i Robert B. Wilson. Docenione zostało ich ulepszenie teorii aukcji i wynalezienie nowych formatów aukcji, które przyniosły korzyści sprzedawcom, kupcom i podatnikom na całym świecie.

Wszystko w oku kamery

Obaj Panowie nie mogli uczestniczyć w ceremonii wręczenia w Sztokholmie, co sprawiło, że pracownicy Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk musieli do nich zadzwonić. Do Roberta się dodzwonili i przekazali mu radosną wieść. Z Paulem był problem, nie mieli jego numeru. Kolega jednak nie zamierzał stać bezczynnie, ubrał buty i razem z żoną ruszyli do nieodległego domu przyjaciela.

Niezwykłe wydarzenie nagrała kamera Nest ustawiona przed drzwiami frontowymi. Jako, że kamera ma połączenie WiFi to równocześnie wysłała powiadomienie do żony Paula, która aktualnie przebywała w Sztokholmie. Dzięki temu mogła również przeżywać to wydarzenie.

Jeden na milion, ale wystarczy

Nagranie zobaczycie poniżej. Nie widać tam fajerwerków, ani wybuchów. Widać jedynie szczęśliwego człowieka, który pomimo wieku i pomimo godziny biegnie do przyjaciela powiedzieć mu o nagrodzie.

A wszystko to zostało zarejestrowane przez kamerę, zabezpieczone i rozesłane po świecie. Bo taka chwila, jedna na milion, jest tego warta.

Obu Panom oczywiście serdecznie gratulujemy!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *