Wracają interesujące konferencje! A na sam początek mamy dla Was prawdziwą bombę – Smart Festival! W trakcie niego dowiedzie się jak tworzyć miasto inteligentne, przyjazne innowacjom i mieszkańcom! Smart City Innovation Ecosystems Festival zorganizowany przez Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii (CEZAMAT) Politechniki Warszawskiej to ogromna baza wiedzy, a także platforma wymiany doświadczeń między naukowcami, władzami, biznesem i obywatelami.                                                                                

Na Festiwal odbywający się w Warszawie składają się trzy wydarzenia:

  • Hackathon (28-30 maja),
  • konferencja (9-10 czerwca)
  • oraz warsztaty dla młodzieży szkolnej.

Uczestnicy każdego z wydarzeń będą mogli zapoznać się z dobrymi praktykami związanymi z wykorzystaniem unijnych funduszy, a także przekonać się, że nasze otoczenie ciągle się rozwija i zmienia się na lepsze.

– Utworzona ze środków unijnych infrastruktura CEZAMAT stanowi świetne miejsce nie tylko do prowadzenia badań, ale także do organizacji wydarzeń, które pozwalają ich uczestnikom na pracę nad wyzwaniami rozwojowymi Polski i Unii Europejskiej. Wypracowane koncepcje mogą być dalej inkubowane w naszym Centrum, gdyż dostaną wsparcie organizacyjne i merytoryczne – mówi Mariusz Wielec, Dyrektor CEZAMAT

Hackathon

Hackathon to wydarzenie, które pozwoli młodym, ambitnym osobom opracować pomysł na biznes bądź aplikację pod okiem doświadczonych mentorów w obszarach kluczowych dla polityk Unii Europejskiej: Smart City, technologii cyfrowych i medycznych.

WEŹ UDZIAŁ W HACKATHONIE, ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ  

– Unia Europejska zapewniła wsparcie wielu projektom służącym utworzeniu infrastruktury stanowiącym dziś elementy ekosystemów innowacji. Dzięki temu wiele ośrodków w kraju posiada infrastrukturę, która może służyć inkubacji pomysłów. CEZAMAT chce odgrywać aktywną rolę w tym zakresie, dlatego organizuje ten Hackathon – komentuje Krzysztof Mieszkowski, Koordynator CEZAMAT DIH i kierownik projektu

Konferencja Smart City

Celem otwartej dla wszystkich konferencji jest m.in. pokazanie jak Polityka Spójności wspiera innowacje, które stoją u podstaw idei smart city. To wyjątkowa szansa poszerzenia wiedzy dzięki spotkaniom z wybitnymi ekspertami.

WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI, ZARJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ  

Nie wiem jak Wy, ale ja się na pewno wybieram 🙂


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *