Smart zamki coraz częściej pojawiają się w naszej świadomości. Nie jest ich wciąż zbyt wiele w naszych domach, ale na rynku znajdziemy już całkiem pokaźną liczbę produktów. I jeśli ich nie widać na zewnątrz drzwi to od strony wewnętrznej dość mocno rzucają się w oczy. Startup Level przygotował jednak coś nowego…

Level opisuje swój nowy „Level Lock” jako pierwszy na świecie niewidzialny zamek do drzwi. Zdaniem firmy wystarczy kilka minut, żeby przekształcić zwykły zamek w inteligentny. Cały mechanizm znajduje się w okrągłym wgłębieniu zarezerwowanym dla mechanizmu standardowego zamka. Zasilane jest baterią CR2, która zasila urządzenie ukryte w samej zasuwce.

Zamek Level
Zamek Level
Zamek Level

Inteligentny zamek oferować będzie pełno funkcjonalności:

  1. Dostęp zdalny,
  2. sterowanie za pomocą Siri i telefonu iPhone,
  3. zdalny dostęp dla gości, kiedy przyjdą w odwiedzinach a nam nie chce się podejść do drzwi
  4. historia aktywności,
  5. automatyczne blokowanie i odblokowywanie,
  6. potwierdzenia audio za pośrednictwem gongu z zamka.

Ponieważ całe urządzenie znajduje się wewnątrz drzwi, nadal będziemy mogli używać obecnego mechanizmu zamka i wewnętrznego zatrzasku drzwi. Zatem wszystko, co zostało wymienione, to rygiel i jedna płytka. Ze względu na konstrukcję i charakter blokady poziomu, może ona działać tylko ze standardowymi zamkami ryglowymi, więc zamki wpuszczane w drzwi nie są jeszcze obsługiwane. Level działa z większością zasuw o profilu zewnętrznym większym niż 3/4 ”(19 mm). Zasuwy o niższym profilu mogą wymagać adaptera od producenta lub pomocy profesjonalisty.

Zamek Level

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *