W ostatnich miesiącach jasno zauważyliśmy, że producenci smart głośników nie do końca mówią prawdę o tym, że nas nie podsłuchują. W zeszłym roku jedna wpadka goniła drugą przez co zaufanie straciło wielu użytkowników. Dla tych osób powstał Paranoid Home.

Nie ma sensu całkowite wyłączanie smart głośników, czy urządzeń typu Google Home Hub. Nie po to kupujemy inteligentne urządzenia, aby ich w ogóle nie używać. Z drugiej strony, jeśli nie chcemy, aby nas podsłuchiwały przez cały czas to powinniśmy mieć do tego prawo.

Paranoid Home rozwiązaniem na zbyt czułe głośniki

Paranoid Home to zestaw nakładek na głośniki: Home Wave, Home Button i Home Max. Ich działanie polega na tym, że uruchamiają się dopiero na konkretną komendę. Przez cały pozostały czas odcinają nasze sprzęty od możliwości śledzenia nas.

Produkty Paranoid Home generują biały szum lub odcinają całkowicie nasłuch po podaniu konkretnej komendy. Są nawet specjalne nakładki na kamery, żeby kamera nie widziała tego co robimy. Istnieje dodatkowa opcja, gdy wysyłamy sprzęt do serwisu Paranoid Home, ale podejrzewam, że w tym wypadku nie będzie zbyt wielu chętnych.

Paranoid Home

Jeśli głośnik posiada pstryczek, wtedy wystarczy Wave. Jeśli głośnik go nie posiada, wtedy używamy wersji Max. Powinny one pasować na głośniki Google Home oraz Alexa Echo.

Wszystko na hasło Paranoid

Smart głośniki lubią się same z siebie włączać. Nie tak dawno miałem sytuację, gdy mój Google Home Hub sam z siebie zaczął opowiadać o broni (???). Paranoid ma pomóc w takich sytuacjach. Głośniki będą mogły zacząć działać dopiero na komendę „Paranoid”. Po tej komendzie będziemy mogli dodać Ok, Google lub Hey Siri.

Cena urządzenia to 50 USD, więc praktycznie tyle co cena głośnika. Na ten moment urządzenie można kupić wyłącznie w USA i Kanadzie. Z czasem pojawi się na całym świecie.

Źródło i zdjęcia: paranoid.com, tabliczni.pl


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *