Koronawirus to coś o czym rozmawiamy wszyscy i którym żyje teraz większość naszego społeczeństwa. Takie sytuacje są idealne dla wszelkiej maści oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystają nadarzającą się okazję. Uważajcie zatem na kolejne oszustwo sms’owe.

PKO Bank Polski ostrzega przed nowym oszustwem, które może skutkować tym, że stracimy nasze pieniądze. Oszuści rozsyłają sms, że nasze środki zostały przelane do rezerwy krajowej NBP. Jeśli chcemy zatrzymać nasz 1000 PLN musimy zalogować się do naszego banku. Pełną treść komunikatu oraz zrzut ekranu znajdziecie poniżej:

Oszustwo - Korona

Do sms’a dołączony jest link, żeby zalogować się do banku. Jest to link niebezpieczny, a strona, która jest tam podstawiona została przygotowana przez oszustów. Jest to typowa próba wyłudzenia danych bankowych, dzięki którym oszuści zalogują się na konto i przeleją środki na zewnętrzne rachunki.

Jeśli dostaliście taki sms to go zignorujcie. A jeśli jakkolwiek kliknęliście w link i się na niego zalogowaliście to jak najszybciej zmieńcie swoje hasło i skontaktujcie się z Bankiem. I pamiętajmy zawsze, aby być czujnym. Sytuacje takie jak ta są idealne dla oszustw.

Źródło i zdjęcia: tech.wp.pl

Zdjęcie od Dmitry Demidko na Unsplash

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *