Idea Smart City coraz bardziej się rozwija. Jednym z jego kluczowych elementów jest inteligentne oświetlenie, które włącza się wtedy, gdy tego potrzebuje. W Anglii podjęto pierwsze próby, żeby połączyć je z oświetleniem budynków.

Pomysł był testowany na parkingu National Exhibition Centre (NEC) w Birmingham. To tam podjęto próbę zintegrowania systemów zarządzania oświetleniem budynku oraz miasta. Oba systemy były kompletnie niezależne, ale IOT zatarło tą granicę tworząc jedną platformę.

Parking połączony z ulicami

Teraz oświetlenie na parkingu jest połączone z oświetleniem na ulicach. Takie zarządzanie oświetleniem może generować gigantyczne oszczędności, gdyż włącza się tylko wtedy, gdy jest faktycznie potrzebne. Dodatkowo, zarządzającym budynkami odchodzi jedno zmartwienie z głowy. Nie będą musieli już przejmować się zarządzaniem oświetleniem w poza obrębem swojego budynku.

Oto co na temat tej integracji mówi Keith Day, Chief Commercial Officer w Telensa:

Projekt z NEC jest na swój sposób przełomowy, ponieważ system zarządzania budynkiem został zintegrowany z naszym systemem oświetlenia zewnętrznego, który obsługuje oświetlenie parkingu wokół terenu.

Smart City w rozkwicie

Integracje tego typu mogą przynieść bardzo dużo korzyści zarówno zarządzającym miastami jak i budynkami. Idea Smart City zaczyna się bardzo mocno rozwijać kompletnie zmieniając perspektywę naszej rzeczywistości. Telensa planuje integracje ze znacznie większą ilością zarządców w najbliższym czasie, zmieniając to jak wygląda Wielka Brytania.

Czekamy jak u nas pojawią się podobne rozwiązania, jednak sami także nie mamy się czego wstydzić! Idea Smart City rozwija się w bardzo również bardzo energicznie.

Źródło: enterpriseiotinsights

Zdjęcie: Takashi Watanabe na Unsplash

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *