Tim Cook nie lubi Jona Prossera. Takie stwierdzenie mogę wysnuć na bazie tego co się ostatnio dzieje. Prosser wycieka dosłownie wszystko co planuje Apple. Ostatnio mieliśmy trochę nowych informacji o okularach Apple. Teraz wiemy już o nich prawie wszystko.

W najnowszym filmie Front Page Tech Prosser opowiada o wszystkim czego się dowiedział i co zobaczył w Apple w kontekście okularów Apple. Apple Glass nie skrywają już żadnej tajemnicy.

Tradycyjny wygląd ze skanerem LiDAR

Zgodnie z tym co mówi Prosser nowe okulary Apple będą wyglądały bardzo tradycyjnie. W żaden sposób nie będą one przypominać aktualnych zestawów VR/AR. Prototyp powinien wkrótce zostać pokazany, ale póki co Prosser pokazał zdjęcia zwykłych okularów mówiąc, że Apple Glass będzie do nich podobne.

Okulary mają mieć bardziej prostokątną oprawkę w stosunku do okrągłych, pokazywanych wcześniej. Prototyp, który widział jest z plastiku, jednak podejrzewa, że finalny produkt będzie z innego materiału. Na przykład z metalu.

Żeby zwiększyć User Experience Apple przekaże wszystkie dane zebrane przez LiDAR w iPadzie Pro do zespołu Apple Glass. Dodatkowo, ze względów bezpieczeństwa Apple postanowiło nie umieszczać żadnej kamery w okularach. To się jednak jeszcze może zmienić.

iPhone do procesowania danych dla obu soczewek

Tak jak sugerowały poprzednie wycieki iPhone będzie wykorzystywany do procesowania danych. Oznacza to, że okulary bez iPhone w pobliżu nie zadziałają, będziemy go musieli mieć cały czas przy sobie.

Jest to kontrowersyjna decyzja, ale dzięki niej okulary posiadają taki wygląd i są tak kompaktowe. Z czasem, gdy pojawi się odpowiednia technologia to Apple zapewne zrzuci to ograniczenie.

Obie soczewki będą wyświetlały dane w UI, które roboczo nazywa się Starboard. Będzie można nim sterować za pomocą gestów na okularach jak i przed nimi w powietrzu. Sterowanie gestami będzie obsługiwane przez LiDAR.

Apple daje także bardzo duży nacisk na skanowanie kodów QR. Wśród nich pojawiają się nowe, dotąd niespotykane wzory.

Okulary będą także w opcji z soczewkami na receptę, będą zatem mogły służyć jako normalne okulary korekcyjne. Na ten moment nie ma jednak opcji okularów przeciwsłonecznych, gdyż Apple ma trudności z zastosowaniem technologii na ściemnianych szkłach.

One More Thing

Apple ma ogłosić okulary jako „One More Thing” na koniec tego roku lub na początku przyszłego. Wszystko zależy tutaj od Koronawirusa. Najprawdopodobniej zostaną ogłoszone razem z nowym iPhone 12. Apple zależy, żeby zrobić prezentację w swoim stylu, więc jeśli restrykcje z wirusem pozostaną to są gotowi przenieść konferencję.

No i na koniec cena oraz data wydania. Okulary mają być dostępne w Q3 / Q4 2021. A ich cena jest bardzo… niska! Zaledwie 500 USD. Spodziewałem się, że będą kosztować grubo ponad 1 000 USD.

Jeśli okaże się, że wszystkie te przecieki są prawdziwe to czeka nas naprawdę ciekawy sprzęt. Zastanawia mnie tylko jakim cudem Prosser zdobywa te informacje. Mam kilkoro znajomych, którzy pracują w Apple i obieg informacji jest tam mocno zamknięty i regulowany. Co oznacza, że tylko osoby bardzo wysoko postawione mają tak dużo informacji…

Cały film obejrzycie poniżej:


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *