Składane smartfony zapełniają powoli pewną niszę w branży mobilnej. Technologia ta jest jeszcze daleka od zauważalnego upowszechnienia, jednak producenci będą w najbliższym czasie coraz chętniej prezentowali swoje nowoczesne rozwiązania.

Pod koniec 2021 roku południowokoreański Samsung ma zaprezentować kolejną generację swoich składanych smartfonów. W tym ambitnym przedsięwzięciu nie będzie sam, gdyż coraz więcej marek z tej branży zdecyduje się na podobny krok. Kto jeszcze ma zamiar przyczynić się do spopularyzowania takich innowacyjnych rozwiązań?

Składane smartfony Xiaomi, Oppo oraz Vivo

Okazuje się, że w trzecim kwartale tego roku firmy takie jak Xiaomi, Oppo oraz Vivo pokażą światu swoje nowe smartfony ze składanymi ekranami. Obserwatorzy rynku doskonale pamiętają, że Xiaomi ma już w ofercie taki produkt, lecz jego cena dla wielu klientów jest zaporowa. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi Mix Fold. Producent chce tym razem zaoferować bardziej przystępny i przede wszystkim przyziemny sprzęt. Niestety na ten moment nie wiadomo, na jakie kompromisy zdecyduje się chińska firma, aby osiągnąć zdecydowanie niższą cenę.

xiaomi mi mix fold

Xiaomi Mi Mix Fold / fot. Xiaomi

Jeżeli chodzi o Oppo, to przedstawiciele marki zasygnalizowali już w ubiegłym roku, że pracują aktualnie nad telefonem z rozwijanym ekranem. Prototyp takiego urządzenia ujrzał już światło dzienne i całkiem możliwe, że nowy smartfon wykorzysta tę innowacyjną technologię. Pewne jest jednak, że takie rozwiązanie spowoduje znaczący wzrost ceny. Czynnik ten może zdecydowanie spowodować, że produkt nie okaże się sprzedażowym sukcesem.

Oppo rośnie w siłę

Chiny to jeden z największych i najbardziej konkurencyjnych rynków smartfonów. Oppo radzi sobie na nim nadzwyczaj dobrze, między innymi dzięki udanej serii Reno 5. Oferuje ona szeroki zakres funkcjonalności w dość przystępnej cenie. Jeżeli sternicy firmy utrzymają tę tendencję i składany telefon również nie będzie zbyt drogi, udział w rynku może sukcesywnie się zwiększać.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *