Samsung Galaxy Fold 2 to druga wersja smartfonu Samsunga, która ma zrewolucjonizować. Pierwsza generacja pokazała jak mogą wyglądać składane smartfony, choć nie obyło się bez problemów. Czy tym razem będzie Hit? Tego nie wiemy, ale wiemy o nim kilka innych rzeczy.

Dziś dyrektor generalny ds. łańcucha dostaw wyświetlaczy, Ross Young,  podzielił się kluczowymi informacjami na temat specyfikacji Galaxy Fold 2. Young ujawnił, że Galaxy Fold 2 nosi nazwę Project Champ, a wewnętrznie nazywany może być Project Winner 2 . Young ujawnił ponadto, że główny, elastyczny wyświetlacz Dynamic AMOLED w Fold 2 ma 7,59 cala. Obsługuje rozdzielczość 2213 x 1689 pikseli, gęstość pikseli 372 ppi i częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Samsung chciał wykorzystać technologię aparatu do selfie wbudowanego w ekran w Galaxy Fold 2. Jednak ze względu na problemy związane z terminem wysyłki, firma zdecydowała się dodać wycięcie na wyświetlaczu dla aparatu do selfie. Podobnie jak Galaxy Z Flip, Fold 2 również będzie posiadał ultra cienkie szkło na zgięciu. Dziura na aparat ma znajdować się w prawym górnym rogu.

Według XDA Galaxy Fold 2 będzie dostępny w wersjach 4G i 5G. Oba mogą być zasilane przez Snapdragon 865 lub Snapdragon 865+ SoC. Oczekuje się również, że Fold 2 pojawi się z rysikiem S Pen. Zastosowanie twardszego szkła o nazwie Ultra Thin Glass ochroni ekran Fold 2 przed zarysowaniem za pomocą S Pen.

Galaxy Fold 2 może pojawić się w wersjach o pojemności 256 GB i 512 GB. Może być dostępny w kolorach Martian Green i Astro Blue. Ma również istnieć inny wariant urządzenia z konstrukcją ceramiczną i ze stali nierdzewnej. Fold 2 może też pożyczyć kamery dostępne w Galaxy S20 +. Z przodu mieć aparat 10-megapikselowy lub 40-megapikselowy. Galaxy Fold 2 może pomieścić akumulator o pojemności 4500 mAh z superszybkim ładowaniem 25 W. Będzie także obsługiwać bezprzewodowe i odwrotne ładowanie bezprzewodowe.

Wszystkie te informacje to jednak domysły i plotki. Prawdy dowiemy się w drugim półroczu 2020.

Źródło i zdjęcia: Gizmochina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *