Wielu fanów popularnej konsoli Nintendo Switch spodziewało się, że producent zaprezentuje w najbliższym czasie wariant Pro tego urządzenia. Stało się jednak inaczej, a światło dzienne ujrzał właśnie model z ekranem wykonanym w technologii OLED. Co jeszcze usprawniono i czy zmiany są rewolucyjne?

Nintendo Switch OLED będzie miał też nieco większy ekran w porównaniu do standardowej wersji. Do tej pory gracze musieli zadowolić się z wyświetlacza o przekątnej 6,2-cala, jednak nowy wariant urósł „aż” do siedmiu cali. Zmiana zdecydowanie na plus, ale czy tylko tego oczekiwali sympatycy marki?

Wyświetlacz OLED najważniejszą zmianą

nintendo switch oled

fot. Nintendo

Przedstawiciele Nintendo potwierdzili, że wersja Switch OLED nie zostanie wyposażona ani w bardziej wydajny procesor, ani też w większą ilość pamięci RAM. Można więc śmiało stwierdzić, że zaprezentowany model nie jest wariantem Pro, który ostatnimi czasy najczęściej pojawiał się w doniesieniach prasowych. Zmianie nie ulegnie również rozdzielczość wyświetlania. W dalszym ciągu jest to 720p w trybie przenośnym oraz 1080p w stacji dokującej.

Zmiana dotycząca wyświetlacza to oczywiście nie wszystko, co dla swoich klientów przygotował japoński producent. Nowy sprzęt będzie się mógł pochwalić 64 gigabajtami pamięci wbudowanej, znacznie lepszą jakością dźwięku, a także poprawioną podpórką. Warto nadmienić, że stacja dokująca została wyposażona w port LAN. Firma zapowiedziała też, że przynajmniej na ten moment nie zamierza rezygnować ze sprzedaży premierowej wersji konsoli.

nintendo switch oled

fot. Nintendo

Premiera Nintendo Switch OLED jesienią tego roku

Nintendo Switch OLED zadebiutuje oficjalnie 8 października 2021 roku i dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych. Ujawniono także cenę tego urządzenia, która wyniesie 349,99 dolarów. Nie jest żadną tajemnicą, że firma boryka się z pewnymi problemami produkcyjnymi, na które znaczący wpływ ma też niedobór półprzewodników. Z całą pewnością ograniczy to moce produkcyjne. Bardzo prawdopodobne, że w przypadku nowego modelu popyt znacznie przewyższy podaż, więc będzie on jeszcze trudniej dostępny niż obecna generacja.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Nowy Nintendo Switch z ekranem OLED. Zmian jest niewiele

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *