Grono obieralnych gadżetów cały czas się powiększa, ale jest dość jednorodne. Nie licząc pewnych wyjątków jak Upright Go przeważnie są to różnego rodzaju wariacje smart opasek lub smart Watch’y. Dlatego z wielkim zaciekawieniem patrzę jak pojawia się coś nowego i ktoś zaczyna eksperymentować. Tego typu produktem jest GripBeats, gadżet, dzięki któremu będziemy mogli tworzyć muzykę.

Za GripBeats stoją dwa kolosy – Royal Academy of Music w Londynie i University of Science and Technology w Hong Kongu. GripBeats służyć ma do tworzenia muzyki oraz nauki za pomocą gestów. Może przez to być szczególnie ciekawy dla tych artystów, którzy chcą być oryginalni i do których pasować będzie futurystyczny look (Daft Punk?).

GripBeats

GripBeats jest bardzo elastyczne, więc artyści będą mogli go używać na wiele różnych sposobów. I to nie tylko w muzyce, ale również w tańcu. To pozwoli im stworzyć naprawdę ciekawe, futurystyczne aranżacje. Na dzień dzisiejszy twórcy przedstawiają cztery sposoby użycia GripBeats:

  • Owinąć wokół nadgarstka
  • Na płaskiej dłoni
  • Na płasko na blacie
  • Freestyle’owo, czyli jak sobie użytkownik wymyśli

GripBeats składa się z 9-osiowego czujnika i 32 sensorów, jest to więc bardzo czuły sprzęt. Można go sparować z telefonem i tabletem po bluetooth. Po sparowaniu GripBeats staje się kontrolerem, któremu możemy zaprogramować konkretne akcje lub gesty. GripBeats jest też kompatybilne z Garageband, Logic Pro czy Ableton. Dzięki całej tej integracji użytkownik może się np. uczyć gry na perkusji lub pianinie na własnym stole kuchennym. Jest to ciekawa wizja przyszłości, a samo GripBeats oferuje wsparcie nawet dla 4 osób na raz, czyli docelowo będą mogły powstawać całe zespoły.

GripBeats aktualnie znajduje sie na kickstarterze i stara się zbudować kapitał do szerszej produkcji. W tym momencie urządzenie kosztuje 99$. Wysyłka urządzeń powinna się rozpocząć w 2020 roku.

Źródło i zdjęcia: Kickstarter

 

 

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *