Ależ nam się ten HomeKit ostatnio rozkręcił. Życie jest interesujące, nie sądziłem, że będę więcej pisać o urządzeniach z HomeKit niż o urządzeniach Xiaomi. A przez ostatnie dwa tygodnie tak to właśnie wygląda. Dzisiaj mam dla was kolejne produkty zgodne z standardem Apple bowiem Sengled wypuszcza nowy Hub z integracją z HK.

Jeśli nie kojarzycie Sengled to jest to kolejny producent sprzętów z obszaru inteligentnego domu. Na rynku działa już jakiś i podobnie jak Philips Hue, czy Aqara wykorzystuje Zigbee do komunikacji pomiędzy Hub’em a urządzeniami powiązanymi. Hub następnie łączy się ze światem zewnętrznym. A teraz, Hub posiada wsparcie dla HomeKit dzięki czemu wszystkie urządzenia będą mogły być widoczne w aplikacji Dom.

Sengled

Hub posiada wsparcie dla jednoczesnego podłączenia do 64 urządzeń. Wśród nich znajdują się inteligentne żarówki, inteligentne gniazdka, kontaktrony, czy paski LED. Musicie jednak zwrócić uwagę na to jaki Hub kupujecie, albowiem Sengled w dalszym ciągu sprzedaje HUB bez wsparcia HomeKit.

Hub kosztuje 29,99 USD, czyli około połowę ceny Aqara Hub. Niemniej jednak do Aqara podłączycie znacznie więcej sprzętów i podepniecie ją do Mi Home. Jeśli chcecie go kupić to możecie to zrobić na Amazonie.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *