Aqara to firma od której zaczynałem mój smart dom, więc kojarzy mi się naprawdę dobrze. Są jednak dwa sprzęty na które czekamy już zdecydowanie zbyt długo – nowa bramka oraz kamery G2H. Czyżby czas oczekiwania dla jednej z nich miał się skończyć?

Ja stronie jd.com pojawiły się dwa nowe produkty Aqara. Długo wyczekiwana kamera G2H oraz nowość, wtyczka do klimatyzacji P3. Kamera ma kosztować około 55 USD, a wysyłka ma się rozpocząć 17 czerwca.

Kamera będzie dostępna w czterech kolorach – białym, niebieskim, żółtym oraz czerwonym. Kamera w kolorze żółtym przez chwilę wypłynęła na Gearbest, ale szybko została stamtąd usunięta. Chodzą głosy, że różne kolor będą tylko na rynek chiński.

Aqara G2H

Kamera będzie się komunikować po WiFi, ale nie tylko. Będzie również służyć jako hub ZigBee 3.0. Kamera G2 również była hubem, ale bez ZigBee w najnowszej wersji. Poza tym, kamera będzie mieć wsparcie dla HomeKit i HomeKit Secure Video. Będzie posiadała inteligentną detekcję, aby rozróżnić ludzi i zwierzęta, nagrywanie w 1080p, kąt widzenia 140 stopni oraz dwustronne audio.

Aqara P3

Aqara P3 może wyglądać jak zwykła wtyczka, jest jednak czymś znacznie więcej. Jest bowiem hubem ZigBee, podobnie jak kamera G2H. Poza tym, wbudowany transmiter podczerwieni pozwala jej na sterowanie klimatyzacją. Wtyczka ma także wsparcie dla HomeKit.

Wtyczka P3 będzie mogła zarządzać 32 urządzeniom. Dodatkowe urządzenie, wzmacniacz ZigBee, pozwoli zwiększyć tą liczbę do 128 urządzeń.

Źródło i zdjęcia: HomeKit news

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *