Firma Aqara oficjalnie ogłosiła (i wypuściła) dwa nowe produkty, z których o jednym już wspominaliśmy, czyli czujnik ruchu o wysokiej precyzji. Drugim urządzeniem, które w tej chwili nie wydaje się być zgodne z HomeKit, jest czujnik jakości powietrza TVOC.

Nowy czujnik ruchu

Nowy czujnik ruchu jest oznaczony jako czujnik „wysokiej precyzji” ze względu na możliwość pomiaru najdrobniejszego ruchu, na przykład gdy siedzisz nieruchomo, czytasz książkę lub kąpiesz się w wannie. Czujnik ma trzy poziomy czułości, który wykorzystuje również precyzyjny obwód wzmacniający i soczewkę Fresnela o dużej gęstości.

Czujnik posiada stopień ochrony IPX5, co oznacza, że jest odporny na wodę wystrzeliwaną przez dyszę (6,3 mm) na obudowę urządzenia z dowolnego kierunku bez żadnego szkodliwego wpływu na urządzenie lub jego części wewnętrzne. Jeśli chodzi o zasięg czujnika, jest on zdolny do wykrywania ruchu w odległości do 5 metrów, w promieniu 6 metrów, w zależności od umiejscowienia.

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich produktów Aqara, korzysta on z Zigbee 3.0 i jest zasilany przez dwie baterie monetowe CR2450, które powinny pożyć nawet 6 lat.

Czujnik jakości powietrza

Drugim urządzeniem, które zostało oficjalnie ogłoszone, jest własny czujnik jakości powietrza firmy, Aqara TVOC Air Quality Monitor, który jest przeznaczony do pomiaru LZO (lotnych związków organicznych), w przeciwieństwie do poziomów PM2,5, co jest tym, co ma zostać wprowadzone w QingPing Air Monitor. LZO to gazy, które zwykle pochodzą z chemikaliów używanych w wielu produktach, które można znaleźć w domu, w tym z farb, domowych środków czyszczących, a nawet lakieru używanego na drewnianych podłogach lub meblach, z których wszystkie mogą być szkodliwe dla zdrowia. Monitor mierzy również poziomy temperatury i wilgotności.

Podobnie jak w przypadku czujnika ruchu, to urządzenie wykorzystuje dwie baterie CR2450 i korzysta z Zigbee 3.0. Jednak w przeciwieństwie do czujnika ruchu, obecnie nic nie wskazuje na to, że ten monitor jakości powietrza jest kompatybilny z HomeKit, mimo że jest bardziej niż zdolny do współpracy z HomeKit, więc może się zdarzyć, że w momencie wprowadzenia tego produktu na rynek doczeka się certyfikacji.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *