Już we wtorek Apple zaprezentuje nowy model smartfona iPhone 13 oraz smartwatcha Apple Watch Series 7. Tej jesieni mogą zadebiutować też MacBooki Pro z wydajnym układem M1X.

W jednej ze swojej najnowszych publikacji, Mark Gurman z Bloomberga szczegółowo opisuje swoje oczekiwania względem najnowszego telefonu oraz inteligentnego zegarka od firmy z Cupertino. Ujawnia jednak, że przedstawiciele Apple zaplanowali na tę jesień jeszcze co najmniej kilka głośnych premier. Wspomniał o nowych AirPodsach, przeprojektowanym iPadzie mini, a także MacBookach Pro M1X.

macbook pro m1

fot. Apple

Nowe MacBooki Pro M1X już niedługo trafią do sklepów

Gurman jest zdania, że mimo rzekomych opóźnień w produkcji nowych przenośnych komputerów spod znaku nadgryzionego jabłka, powinny one trafić na sklepowe półki w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Na pokładzie nowych MacBooków Pro znajdziemy wydajne układy M1X, a przekątne ekranu mają wynosić 14 oraz 16 cali. Apple zdecydowało się też na zaoferowanie wysokiej jakości wyświetlaczy mini LED oraz wsparcia dla MagSafe. Jak donosi coraz większa liczba źródeł, całkowicie zrezygnowano także z paska dotykowego Touch Bar.

apple mac

fot. Apple

Kiedy premiera nowych urządzeń?

Jest jednak mało prawdopodobne, aby nowe MacBooki zostały pokazane w trakcie wtorkowego wydarzenia California Streaming. Możliwe, że Apple zorganizuje w październiku jeszcze jedną konferencję w celu ujawnienia nowych, ulepszonych sprzętów. Poprzednie raporty wskazywały na to, że w związku z ich rychłą premierą, produkcja MacBooków Pro M1X znacznie przyspieszyła. Sam design komputerów przenośnych ma nawiązywać do konstrukcji nowych iMaców, iPada Pro oraz iPhone’a 12.

Bloomberg informował nas też o złączach, jakie miałyby zostać zamontowane w nowych MacBookach Pro. Mówi się chociażby o porcie HDMI oraz slocie na karty SD. Niewykluczone, że najmocniejsze jednostki będą wyposażone aż w 64 GB pamięci RAM. Czy plotki te potwierdzą się? Jeśli doniesienia Marka Gurmana okażą się prawdziwe, odpowiedź na to pytanie poznamy już całkiem niedługo.

źródło: 9to5Mac.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *