Legenda na rynku oświetlenia fotograficznego – szwedzka firma Profoto – wprowadza na rynek dwie nowe lampy do wideo i zdjęć, modele B10X oraz B10X Plus. Nowości są zaawansowanymi, wszechstronnymi rozwiązaniami, dzięki którym fotografowie i filmowcy mogą łatwo i wygodnie tworzyć i uzupełniać naturalne światło. Co istotne, korzystać z nich mogą zarówno użytkownicy profesjonalnych aparatów fotograficznych, jak i smartfonów (iPhone’ów oraz wybranych modeli z systemem Android).

Nowe lampy są wszechstronnym narzędziami dla każdego twórcy – bez względu na to, czy specjalizuje się on w fotografii czy wideo, nowości idealnie wpiszą się w jego potrzeby. Co istotne, projektując nowe modele, inżynierowie Profoto wzięli pod uwagę fakt, że dla coraz większej liczby osób podstawowym aparatem staje się ten wbudowany w telefon – dlatego też urządzenia są w pełni przygotowane do współpracy z nowoczesnymi smartfonami.

W ofercie Profoto debiutują dwa modele:

  • B10X – 5 razy mocniejsza niż przeciętna lampa reporterska, oferująca moc 250Ws i 10 przysłon regulacji mocy, z dokładnością co do 1/10 wartości przysłony.
  • B10X Plus – 10 razy mocniejsza niż przeciętna lampa reporterska, oferująca moc 500Ws i 10 przysłon regulacji mocy, z dokładnością co do 1/10 wartości przysłony.

Jednym z kluczowych atutów nowości Profoto jest ich wszechstronność i wygoda obsługi – nie ma znaczenia, czy użytkownik rejestruje wideo, czy zdjęcia – w każdym z tych zastosowań lampy sprawdzą się doskonale. Nie przegrzewają się, błyskawicznie się przeładowują, są łatwe w obsłudze i zawsze działają doskonale.

Obie nowości są lampami niezwykle łatwymi w użyciu – bezpośrednio po wyjęciu z pudełka. Cechuje ją przejrzysty i minimalistyczny interfejs, a aplikacja Profoto ułatwia przeglądanie i sterowanie wszystkimi ustawieniami lampy z poziomu smartfona (pozwalając również na wygodne instalowanie aktualizacji jej oprogramowania). Oba modele są też na tyle lekkie i kompaktowe, by asystent fotografa mógł trzymać je w dłoni (ułatwia to wygodny uchwyt).

Co istotne, Profoto B10X /B10X Plus wyposażone są w technologię Profoto AirX, która pozwala na skorzystanie z lamp również podczas fotografowania smartfonem – dzięki czemu użytkownik może fotografować, edytować i publikować zdjęcia (np. w social mediach) z poziomu jednego urządzenia.

Lampy są oczywiście kompatybilne z systemem modyfikatorów do kształtowania światła Profoto – użytkownik może wybrać dowolne narzędzie z rodziny lekkich modyfikatorów OCF lub wybrać spośród ponad 120 narzędzi do kształtowania światła dostępnych w asortymencie Profoto (filtrów, nakładek, rozpraszaczy itp.).

Nowe lampy są już dostępne na polskim rynku, w ofercie firmy K-Consult – oficjalnego dystrybutora produktów Profoto w Polsce.

Ceny nowości:

  • Profoto B10X – 8 890 zł
  • Profoto B10X Plus – 9 990 zł

Więcej informacji: https://profotopolska.pl/


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *