Kolejny raz docierają do nas sygnały o tym, że jeszcze w październiku tego roku zostaną zapowiedziane nowe MacBooki Pro z układem M1X. Najnowsze rewelacje tym razem opublikował Mark Gurman.

Mark Gurman z Bloomberga publikuje w swoim newsletterze Power On mniej lub bardziej sprawdzone plotki dotyczące między innymi najbliższych premier sprzętowych. Wiele wskazuje na to, że przedstawiciele Apple przygotowują się właśnie do październikowej prezentacji, której termin być może poznamy już niedługo.

macbook pro

fot. Apple

MacBook Pro 2021 z M1X zadebiutuje w tym miesiącu?

Gurman zauważa też, że kolejna jesienna premiera pasowałaby do zwyczajów giganta z Cupertino. Trzeba jednak podkreślić, że ubiegłoroczne komputery napędzane przez układ M1 ujrzały światło dzienne 10 listopada 2020 roku.

Niewykluczone, że w trakcie konferencji zobaczymy także przeprojektowany komputer Mac Mini 2021. Moc obliczeniową ma mu zapewnić ten sam układ Apple M1X, który znajdziemy najprawdopodobniej również w najnowszych MacBookach Pro. Jeżeli ostatnie doniesienia są prawdziwe, na ich weryfikację nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

macbook pro

fot. Apple

Apple M1X do bardziej profesjonalnych zastosowań

Mark Gurman informuje również, że układ M1X będzie nastawiony na wydajność graficzną oraz bardziej profesjonalne wykorzystanie. Całkiem możliwe, że na rynek trafią dwie wersje chipsetu M1X. Oba warianty mają się charakteryzować 10 rdzeniami CPU i 16 lub 32 rdzeniami GPU.

Premiera układu M1 to olbrzymi krok do przodu w rozwoju produktów oferowanych przez firmę Apple. Użytkownicy chwalą M1 między innymi za energooszczędność oraz wysoką wydajność.

macbook pro m1

fot. Apple

Co już wiemy na temat nowych laptopów od Apple?

Nowa linia komputerów MacBook Pro ma być ponadto dostępna w konfiguracjach 14-calowych oraz 16-calowych. Sprzęty mają się też odznaczać odświeżoną obudową, slotem na karty SD, portem HDMI oraz wsparciem dla MagSafe. Producent z Cupertino zamierza też ponoć zrezygnować z paska dotykowego Touch Bar.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *