Sabrina okazała się wielką niespodzianką. Niedawno dowiedzieliśmy się o nowej przystawce Google i czekaliśmy na jej specyfikację. Teraz już ją poznaliśmy i możemy Wam ją zdradzić!

Sabrina to przystawka do telewizora od Google. Zastąpi dobrze znanego i lubianego Google Chromecast. Jej specyfikacja techniczna robi wrażenie i pokazuje, że Google planuje powalczyć m.in. z Xiaomi.

Przystawka będzie działała w oparciu o Android TV. Wewnątrz znajdziemy m.in. 2 GB RAM oraz mikroukład S905X2 od Amlogic. GPU, które będzie pracować to Mali G31 MP2 od firmy ARM, rdzenie to cztery Cortex-A53 o prędkości 1,8 GHz.

Sabrina będzie w stanie obsługiwać 4K oraz przesyłać obraz w 60 klatkach na sekundę dzięki HDMI 2.1. Poza tym znajdziemy w niej wsparcie dla popularnych HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Przystawka powinna zatem zadowolić nawet najbardziej wybrednych.

Poza tym przystawka będzie sprzedawana z pilotem w którym znajdziemy dedykowane przyciski dla Youtube lub Netflix. Pilot będzie działać po Bluetooth. Jest także spora szansa, że przystawka obsługiwać będzie Google Stadia.

Pozostaje tylko ostatnie pytanie, czyli – ile będzie kosztować? Pewnie o tym będzie kolejny news 😉

Źródło i zdjęcia: XDA


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Nowa przystawka od Google – mamy jej specyfikację!

  1. Dziubson pisze:

    A wiadomo coś o ilości pamięci dla użytkownika? Pięknie jeśli układ jest od Amlogic to może wreszcie skończy się problem certyfikacji ich urządzeń w przystawkach i problemach z odtwarzaniem NETFLIXa tylko w HD…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *