Minął rok od kiedy Yeelight zaprezentował swoją nową bramkę. Dotychczas nie była ona dostępna międzynarodowo jednak właśnie się to zmieniło. Na Amazonie pojawiła się bramka oraz dwie z trzech dedykowanych do niej żarówek.

Bramka Yeelight jest bramką Bluetooth oraz Bluetooth Mesh dla świateł Yeelight. Dzięki temu mogą się one komunikować między sobą jak i być widoczne w HomeKit. Bluetooth mech jest podobny do Zigbee. Rozpościera się jak sieć i dodawanie kolejnych urządzeń zwiększa jego zasięg. A jak wiadomo, jest to największa bolączka tego sposobu komunikacji.

Zaletą bramki jest mniejsza ilość urządzeń komunikujących się po WiFi. Tylko bramka komunikuje się na zewnątrz i może to robić stabilnie dzięki portom Ethernetowym. Hub może zagregować do 100 urządzeń i to nie tylko Yeelight. Możemy do niego dodać również urządzenia Xiaomi jak np. czujnik temperatury.

Yeelight posiada aktualnie trzy żarówki mesh, które są wypuszczone w ramach serii M2. Jest to żarówka z gwintem E27, halogen oraz reflektor. Na Amazonie pojawiły się halogen gra reflektor. Podejrzewam jednak, że wkrótce dołączy do nich ostatnia żarówka. Wszystkie produkty pojawiły się na amerykańskim Amazonie, ale to tylko kwestia czasu jak pojawią się również na jego europejskich odpowiednikach.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *