We wtorek Xiaomi prowadziło swoją coroczną konferencję dla deweloperów. Nie jest ona tak znana jak ta te od Apple, czy Google, ale kto wie jak to będzie wyglądać za kilka lat. Pomimo tego, że konferencja głównie dotyczyła software’u to i tak Xiaomi zaprezentowało na niej dwa interesujące produkty – nową bramkę oraz czujnik dymu od Aqara.

Aktualna strategia Xiaomi skupia się na połączeniu dwóch obszarów – mobile (czyli wszelkiej maści smartfonów) oraz Internet of Things (które SmartMe uwielbia). Sprawia to, że praktycznie na każdej imprezie pokazuje nowe produkty, które mogą być dla nas interesujące.

Pierwszy zaprezentowany produkt to nowa bramka od Xiaomi pod marką Mijia. Będzie ona działać pod trzema protokołami komunikacji: WIFI, Zigbee i BLE oraz BLE Mesh. Cena bramki to ok. 70 PLN.

Xiaomi home

Drugim urządzeniem był nowy czujnik dymu od Aqara, który jest w cenie ok. 140 PLN. Oba urządzenia będą dostępne od 12 grudnia.

Xiaomi home

Według zebranych danych aktualnie pracuje ok. 196 milionów smart urządzeń Xiaomi. Można je znaleźć w prawie 60 milionach domów, gdzie wykonują prawie 108 milionów komend dziennie. Jak na firmę, która nie ma jeszcze nawet 10 lat – całkiem nieźle.

Źródło i zdjęcia:

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *