Tym lotem żyje cały świat. Dwóch astronautów, po raz pierwszy w historii, dotarło na stację kosmiczną statkim SpaceX. Crew Dragon jest tym, czym powinny być współczesne statki kosmiczne. I tak jak ekscytowaliśmy ich wyruszeniem, tak również ważny jest powrót.

Crew Dragon powoli opada już w stronę ziemi. Równo o godzinie 1:35 odcumował od międzynarodowej stacji kosmicznej. Tym samym rozpoczął 19 godzinny lot w stronę ziemi.

Statek powinien wylądować dzisiaj o godzinie 20:41. Nie wiemy jednak w jakim miejscu to zrobi. NASA wytypowała aż siedem miejsc, gdzie może wylądować. Trzy z nich znajdują się na wschodnim wybrzeżu Florydy, a cztery w zatoce meksykańskiej.

Zespoły naziemne NASA podejmą decyzję o wyborze miejsca na bazie warunków atmosferycznych, które będą w nich panowały. Kluczowy jest tutaj jak najkrótszy lot od momentu odłączenia oraz bardzo dobra widoczność.

Finalna decyzja zostanie podjęta za kilka godzin, bo tuż przed godziną 15:00 polskiego czasu. Wtedy dowiemy się, gdzie dokładnie wyląduje statek. My Was za to zapraszamy do wspólnego oglądania powrotu dzisiaj o godz. 20:00. Wspólnie z nami możecie go oglądać w filmie poniżej oraz na naszym fanpage na Facebooku!


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *