Lepiej późno niż wcale, chciałoby się rzec. Nintendo oficjalnie obniżyło sugerowaną cenę detaliczną modelu Switch. Decyzja obejmuje w tym momencie tylko i wyłącznie rynek europejski.

Tę radosną dla wielu nowinę przekazano za pośrednictwem Nintendo Life. Podstawowy model Nintendo Switch będzie od teraz dostępny za kwotę 260 funtów w Wielkiej Brytanii oraz 300 euro w pozostałych krajach europejskich. Warto zaznaczyć, że do tej pory klienci musieli wygospodarować na zakup tej konsoli 330 euro, czyli o 30 euro więcej.

Podstawowy model Nintendo Switch tańszy w Europie

nintendo switch

fot. Nintendo

Rzecznik Nintendo of Europę wydał specjalne oświadczenie dziennikarzom Eurogamer. Stwierdził, że ponad cztery lata po premierze, konsola Nintendo Switch nadal ma imponującą dynamikę sprzedaży na Starym Kontynencie. Przedstawiciele firmy rozważyli w ostatnim czasie sporo czynników, w tym kursy walut w Europie oraz kwestię zbliżającej się premiery Nintendo Switch w wariancie OLED. Ostatecznie podjęto decyzję o obniżeniu europejskiej ceny modelu Switch o 30 euro.

Nintendo szykuje się na premierę wariantu OLED

Zmiana ceny nie obejmuje póki co Stanów Zjednoczonych. Niektórzy są zdania, że nastąpi to dopiero po spodziewanej na 8 października premierze wersji z ekranem OLED. Model będzie się odznaczał między innymi wyświetlaczem o przekątnej 7 cali, szeroką podstawką, ulepszonymi głośnikami oraz portem Ethernet. W polskich sklepach jest już dostępny w przedsprzedaży za kwotę 1699 złotych.

nintendo switch oled

fot. Nintendo

Ta stosunkowo niewielka obniżka sprawia, że różnica cenowa między wersją podstawową a wariantem OLED staje się bardziej znacząca. Tym bardziej, że usprawnień nie ma zbyt wiele, a te najbardziej znaczące odnoszą się właśnie do wyświetlacza. Może się więc okazać, że podstawowa wersja staje się dla wielu klientów całkiem niezłym dealem. Trzeba w tym miejscu również zaznaczyć, że cena konsoli Nintendo Switch Lite nie zmienia się.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *