Nikola Badger to bezpośrednia konkurencja dla Tesli oraz Forda. Amerykański startup z Arizony zaczyna od dzisiaj zbierać zamówienia na swój najnowszy samochód. Wodorowo – elektryczny pickup.

Bezpośrednim konkurentem dla Badgera jest Ford F-150, mało znany u nas, ale bardzo popularny w USA pickup. Konkurentem jest również futurystyczny pickup od Tesli zaprezentowany w zeszłym roku.

Nikola Motor nie ma jeszcze fabryki w której będą produkowane samochody, więc rezerwując jeden model musimy liczyć się z tym, że trochę na niego poczekamy. Budowa fabryki ma ruszyć w tym roku, jeśli wszystko się uda to już w te wakacje.

„Poszliśmy bezpośrednio za rynkiem Forda F-150 i będzie on także bezpośrednim konkurentem Tesli Cybertruck” – Trevor Milton

Osiągi Borsuka (ang. Badger) robią wrażenie. Zasięg 960 km, moc 906 koni mechanicznych oraz 1330 Nm. Bateria elektryczna będzie w stanie przejechać 480 km, a dodatkowe ogniwa paliwowe wydłużą ten zasięg dwukrotnie.

Nikola nie planuje produkować nowy samochód wyłącznie sama. Pod koniec roku Milton wyjawi partnera, który będzie brał udział w produkcji Nikola Badger.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *