Nikola Badger to bezpośrednia konkurencja dla Tesli oraz Forda. Amerykański startup z Arizony zaczyna od dzisiaj zbierać zamówienia na swój najnowszy samochód. Wodorowo – elektryczny pickup.

Bezpośrednim konkurentem dla Badgera jest Ford F-150, mało znany u nas, ale bardzo popularny w USA pickup. Konkurentem jest również futurystyczny pickup od Tesli zaprezentowany w zeszłym roku.

Nikola Motor nie ma jeszcze fabryki w której będą produkowane samochody, więc rezerwując jeden model musimy liczyć się z tym, że trochę na niego poczekamy. Budowa fabryki ma ruszyć w tym roku, jeśli wszystko się uda to już w te wakacje.

„Poszliśmy bezpośrednio za rynkiem Forda F-150 i będzie on także bezpośrednim konkurentem Tesli Cybertruck” – Trevor Milton

Osiągi Borsuka (ang. Badger) robią wrażenie. Zasięg 960 km, moc 906 koni mechanicznych oraz 1330 Nm. Bateria elektryczna będzie w stanie przejechać 480 km, a dodatkowe ogniwa paliwowe wydłużą ten zasięg dwukrotnie.

Nikola nie planuje produkować nowy samochód wyłącznie sama. Pod koniec roku Milton wyjawi partnera, który będzie brał udział w produkcji Nikola Badger.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty