Coraz większa liczba użytkowników kamer Eufy informuje o niepokojącym problemie dotyczącym naruszenia ich prywatności. Sygnały docierają głównie z Australii i Nowej Zelandii. Czy Polacy również muszą się obawiać?

Kamery bezpieczeństwa, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie przede wszystkim chronić ich posiadaczy. Użytkownicy Reddita podnieśli alarm, który może sprawić, że cała ta idea bardzo szybko legnie w gruzach. O co tak naprawdę chodzi? Okazuje się, że spora część posiadaczy kamer Eufy uzyskała dostęp do transmisji z monitoringu, archiwalnych nagrań oraz szczegółów kont innych, przypadkowych osób.

Awaria systemu bezpieczeństwa kamer Eufy

Jedna z osób mieszkających w Nowej Zelandii poinformowała, że po zalogowaniu się do aplikacji ujrzała nagrania niewiadomego pochodzenia. Inny użytkownik uzyskał dostęp do wszystkich wrażliwych danych innej osoby znajdującej się w strefie czasowej Los Angeles. Mógł on na przykład przeglądać wszystkie transmisje na żywo, zapisane materiały wideo, a także rozpocząć nagrywanie w dowolnym momencie. Tak otrzymany film był w stanie zapisać na swoim własnym smartfonie.

eufy

fot. Eufy

Wpisów zaniepokojonych użytkowników przybywa:

– Widzę obraz z kamer kogoś z Florydy, a sam mieszkam w Australii. Urządzenia są zamontowane wewnątrz czyjegoś domu. To jest przerażające.

– Tak, ja też. Widzę podgląd z kamer kogoś zupełnie innego. Podgląd na żywo, historia, przegląd wydarzeń, dosłownie wszystko. Mam pełny dostęp do bazy danych, ustawień, informacji dotyczących sieci domowej.

HomeKit Secure Video gwarancją bezpieczeństwa?

Redaktorzy portalu 9to5Mac skontaktowali się w tej sprawie z firmą Eufy. Okazuje się, że osoby korzystające z HomeKit Secure Video mogą spać spokojnie, a nagrania z ich kamer powinny być bezpieczne. Biorąc jednak pod uwagę obecny chaos, w tej sytuacji nie można być niczego pewnym. Na chwilę obecną najrozsądniejszym rozwiązaniem może być po prostu wyłączenie wszystkich kamer Eufy. Przynajmniej do czasu wyjaśnienia całej sprawy.

źródło: 9to5Mac.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *