Na Indiegogo pojawił się kolejny ciekawy sprzęt. NexFan ultra to 4 urządzenia w jednym – stacja chłodząca, oczyszczacz, nawilżacz oraz lampa aromacyjna. Co już o nim wiemy?

NexFan potrafi kompleksowo zadbać o nasze powietrze. Może je schłodzić, oczyścić, nawilżyć oraz rozpylić zapach z olejków, które mu zapodamy. Poza tym generuje podmuch i jest w stanie obniżyć temperaturę powietrza.

Chłodne powietrze pojawia się od razu, jednak strumień jest niewielki. To zaledwie 1,5 metra. Nie ma więc szans ochłodzić pomieszczenie. Raczej jest to osobiste urządzenie, które stawiamy blisko siebie. Chłodne podmuch osiągają szybkość od 2,4 do 3 m/s.

Nawilżacz powietrza

Jeśli dorzucimy do urządzenia kostki lodu, wtedy nie tylko zwiększy się chłodzenie, ale dodatkowo urządzenie zacznie nawilżacz nam powietrza. Szczególnie będzie to przydatne w suchy, letni dzień.

Urządzenie nie jest bez wad, gdyż w tym trybie osiąga głośność 68 db. Moim zdaniem to dużo, aczkolwiek ponoć i tak ciszej niż konkurencja. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że musimy być w odległości 1,5 metra to dla mnie to zaczyna być problemem.

Oczyszczacz oraz aromaterapia

Urządzenie ma także opcję oczyszczacza. Posiada wymienne filtry wielokrotnego użytku, które możemy myć pod bieżącą wodą. Dzięki temu w naszym domu zmniejszy się ilość zanieczyszczeń w powietrzu. Dodatkowo urządzenie pozwalaj jeszcze na wykorzystanie olejków zapachowych.

Urządzenie zużywa 10W i możemy je ładować z kabla do USB. Zbiornik 500 ml wody powinien wystarczyć na 12 godzin działania. Urządzenie waży 1 kg i ma wymiary 144 x 161 x 159 mm. Jego cena wynosić będzie około 180 złotych.

Źródło i zdjęcia: Instalki.pl

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *