Ważny dzień nadszedł dla kamer Netatmo. Od dzisiaj oficjalnie już wspierają HomeKit Secure Video! Aktualizacja kamer będzie spływać dla kolejnych klientów w ciągu najbliższych dni.

Oznacza to, że zarówno nowe i jak używane kamery Netatmo będą mogły w pełni skorzystać z nowej funkcji HomeKit. Za każdym razem jak wykryty zostanie ruch, wtedy zapis z kamery będzie automatycznie nagrywany na naszym koncie iCloud.

Pierwsze informacje o HomeKit Secure Video pojawiły się przy okazji kadry Netatmo Indoor w grudniu zeszłego roku. Była to jednak wyłącznie zamknięta Beta. Teraz wiemy już, że aktualizacja spłynie dla wszystkich klientów.

HomeKit Secure Video działa na tej zasadzie, że kiedy zostanie wykryty ruch, wtedy wasze domowe centrum HomeKit jak Apple TV, HomePod lub iPad przeanalizuje go pod kątem wykrycia ludzi, zwierząt lub samochodów. Możemy sami ustalić, że chcemy np. dostawać powiadomienia tylko wtedy, gdy kamera wykryje człowieka.

Należy jednak pamiętać, że aby używać tej funkcji musicie mieć wykupiony plan  iCloud. Plan 200gb pozwala na dodanie jednej kamery, a 1 TB na dodanie 5 kamer. Ważne jest, że to co nagrają kamery nie zalicza się do zużycia Waszego planu.

Źródło i zdjęcia: 9to5Mac

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Netatmo oficjalnie wspiera HomeKit Secure Video

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *