NASA zależy coraz mocniej na zainteresowaniu firm komercyjnych w eksploracji kosmosu. W tym celu zleciło wizualizacje oraz wybrało firmę, która stworzy pierwszy hotel w przestrzeni kosmicznej. Jest to Axiom.

Axiom to firma, która aktualnie rozbudowuje międzynarodową stację kosmiczną (ISS). Teraz, dodatkowo, ma rozbudować stację o ośrodek badawczo-naukowy oraz obserwatorium z dużymi oknami wychodzącymi na ziemię. Nowe elementy stacji są budowane również z myślą o kosmicznych turystach. Będą się mogli zakwaterować na stacji na podobnych zasadach co w Hotelu.

W 2018 roku zostało zlecone zadanie przygotowania wizualizacji takiego hotelu. W efekcie możecie zobaczyć jak mógłby on wyglądać. Wydaje się być dość przytulny, a duża ilość ledów świecących w różnych kolorach ma dodatkowo podkreślać, że mamy do czynienia z hotelem w kosmosie.

NASA przewiduje, że pierwsi goście mogą się pojawić jeszcze w tym roku, ale to rok 2024 ma być przełomowy w kwestii obsługi kosmicznych turystów. Przy tym przedsięwzięciu NASA współpracuje bardzo blisko ze SpaceX. Jednak, żeby to się stało to jeszcze jest dużo pracy przed NASA.

A czy Wy bylibyście zainteresowani spędzeniem nocy w kosmosie?

Źródło i zdjęcia: Tech.wp.pl

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *