Количка

во близина
Преглед на неделата осврти

Tripp е убаво патување... Невообичаена медитација во VR

Ариел З Медитацијата е активност што не можам трајно да ја имплементирам во мојот живот. Дури и ако успеам да седнам и да медитирам еднаш или двапати наутро, имам ... [продолжи да читаш]
Apple HomeKit

Мојот прв прочистувач со конец! Ова е AIRVERSA AP2!

Ариел З Конечно! Првиот производ од Thread дојде до мојот скромен праг, а можам да ви го покажам првиот прочистувач на воздух што се поврза со мојот дом - едноставно. Без внесување лозинки,... [продолжи да читаш]
Оклан
Начин на живот

Oclean XS - Преглед на новиот лидер на Sonic четки за заби

Ариел З Колку Oclean Sonic четки за заби имам дома? О, тие поминаа низ многу. Речиси три години гледам повеќе четки од овој производител во мојата бања и ... [продолжи да читаш]
Tenda tx2 pro
осврти

Tenda TX2 Pro - многу добар и генијален рутер на кој му треба малку префинетост

Ариел З Tenda е бренд на рутери што го познавам со години, но никогаш не се појавил на мојата маса. Сепак, благодарение на SmartMe, ова се менува и имам можност ... [продолжи да читаш]
осврти

Underworld Overlord на Vive VR - Vive Flow

Ариел З Дали слушалките HTC Vive Flow се погодни за игри? Денес решив да го проверам на Underworld Overlord! Како се игра Tower Defense во VR со телефонот како контролер?! Звучеше како ... [продолжи да читаш]
Виртуелна реалност колони

Виртуелна средба, виртуелна средба не е еднаква. Дали VR ќе продолжи во бизнисот?

Ариел З Дали VR ќе продолжи во бизнисот? Постојано си го поставувам ова прашање и се корегирам дека треба да прашам кога, а не дали. Слично беше и со компјутерите, мобилните телефони и ... [продолжи да читаш]
Вести

Најважната VR премиера на почетокот на оваа година! Запознајте ја Vive XR Elite

Ариел З
колони

Виртуелна средба, виртуелна средба не е еднаква. Дали VR ќе продолжи во бизнисот?

Ариел З
колони

Добре дојдовте во Viveverse, што значи дека одам во светот на VR на шест месеци!

Ариел З
htc vivo
Начин на живот

HTC VIVE Flow - неземни очила за виртуелна реалност

Кшиштоф С.

Најновото од светот на Smart - подкаст, видео - добредојде!

Погледнете го останатото

Туторијали Туторијали

Кој гејмерски лаптоп да се избере во 2023 година?

Ариел З Азерот, Хогвортс, Континент, Миртана или Скарим? Без разлика на кој виртуелен свет сакаме да поминеме - ни треба пристоен оклоп, оружје и? Се разбира, лаптоп за игри! И во оваа ... [продолжи да читаш]
Начин на живот

Пролетта дојде! Значи мора да ставите нешто на рака!

Ариел З Еве ја таа! Долгоочекувана, речиси топла (;)) пролет! Надвор од прозорецот, сонце, речиси без облачно небо и солидна пролетна температура од 4 степени ;) Но, ниската температура нема да ве исплаши и со неодамнешните... [продолжи да читаш]
Туторијали

Кој монитор за Home Office го препорачувам?

Ариел З Има некои работи во животот кои, ако еднаш ги пробаме, никогаш нема да го замислиме животот без нив. Едно такво нешто е далечинскиот работен монитор. Работата на мал лаптоп има... [продолжи да читаш]
Начин на живот

Кои слушалки за домашна канцеларија?

Ариел З Неодамна подготвував вебинари во кои зборував кои слушалки се погодни за работа со Home Office, а кои не. Во денешната статија ќе резимирам за што зборував и што ... [продолжи да читаш]
Начин на живот

Со паметен часовник во Африка! Невообичаени предлози зошто часовникот е задолжителен во движење!

Ариел З За прв пат во животот одам во Африка. По Европа, Северна Америка и Азија, време е за нов континент, срцето на светот - Африка. А како што се наближува следното патување, можете да... [продолжи да читаш]
Колумна на неделата колони

Паметни апарати за домаќинство, каква треба да биде во иднина?

Ариел З Повеќе уреди стануваат паметни. Светот на апаратите за домаќинство е исто така испреплетен со IoT и ни дава сè поинтересни производи. И како треба да изгледаат такви паметни апарати за домаќинство од иднината според мене? Во мојата куќа... [продолжи да читаш]
колони

Xbox Series X - Нова конзола за новата година?

Ариел З Време е за уште една објава на конзолата! Само што го завршувам The Last of Us - Part 1 и повторно влегувам во светот на конзолните игри. Конзолите како Playstation или Xbox се едноставно исклучително ... [продолжи да читаш]
колони

Во оваа земја нема паметен телефон за луѓе со мое образование

Ianулијан Д. Можеби провокативно во насловот, но нема врска со образованието. Ниту пак со серијата од која доаѓа овој незаборавен текст. Сепак, моменталната стагнација на пазарот на мобилни телефони несомнено е... [продолжи да читаш]
колони

Започнете ја новата година со iPhone во рака

Ариел З Се ближи денот кој од една страна го чекам, а од друга се плашам. Време е да го заменам мојот iPhone ;) Во просек телефонот го заменувам со нов на секои две години и време е да се збогувам со 12 и... [продолжи да читаш]
колони

Драг Дедо Мраз, сакам телевизор за Божиќ. Само направете го тоа големо!

Ариел З Дали се сеќавате на вашите први телевизори? Ми се чини дека секој има во задниот дел од умот каков бил нивниот прв телевизор. Минуваат години, па дури и децении, а ние сè уште... [продолжи да читаш]
SmartMe

SmartMe е вашето место во паметниот свет.

Технолошки портал кој ги објавува најновите вести, прегледи, водичи и колумни во областа на интелигентни решенија. Компанија која дизајнира паметни решенија за станови, куќи, хотели, болници и многу повеќе. Најголемата база на податоци за Smart производи во Полска. Промотор на паметен животен стил!

Нашиот тим - запознајте ги оние кои го сочинуваат SmartMe

Соработувајте со SmartMe! Можете да соработувате со нас на многу различни начини.

Дали имате прашања? Сомнеж? Ве молиме не двоумете се да не контактирате.

Скролувајте до врвот
случаеви

Вие сте само еден клик далеку од влегувањето во светот Паметна

 

Зачленете се на билтенот и истражувајте модерни технологии и уреди секој ден за да ви го олеснат животот!

Важно: ние користиме колачиња Ние користиме информации зачувани со помош на колачиња и слични технологии, вклучувајќи за рекламирање и статистички цели и да ги прилагодиме нашите услуги на индивидуалните потреби на корисниците. Рекламни, истражувачки компании и мултимедијални даватели на апликации можат исто така да ги користат. Во програмата што се користи за работа на Интернет, можете да ги промените поставките за колачињата. Користењето на нашите веб-страници без промена на поставките за колачињата значи дека тие ќе бидат зачувани во меморијата на уредот.