Wyścig kosmiczny wrócił i nabiera rumieńców. NASA właśnie z powodzeniem uruchomiło kolejną misję. Perseverance jest dotąd najważniejszym łazikiem wysłanym na czerwoną planetę.

Celem łazika Perseverance jest zebranie jak największej ilości informacji o Marsie. Ma pozyskiwać próbki ziemi, gleby oraz osadów mogących zawierać ślady życia. NASA wyposażyło łazik w kilkanaście nowoczesnych aparatów i kamer. Dzięki nim będzie można rejestrować wszystko co zobaczy łazik w niespotykanej wcześniej rozdzielczości i jakości.

To jednak nie wszystko. Perdeverance ma wbudowany laser, który pozwoli na przeanalizowanie składu chemicznego czerwonej planety. Znajduje się na nim również helikopter. NASA spróbuje wykonać pierwszy lot na obcej planecie.

Łazik ma do nas wrócić, nie odbędzie się to jednak wybitnie szybko. Sam lot będzie trwał 7 miesięcy, a łazik ma wylądować w kraterze Jezero 18 lutego 2021 roku.

Jeśli chcecie zobaczyć start to możecie go obejrzeć poniżej:


Kompletnie zwariowany na punkcie smart. Jeśli tylko pojawi się coś nowego, to koniecznie musi to dostać w swoje ręce i przetestować. Lubi rozwiązania, które się sprawdzają, i nie znosi bezużytecznych gadżetów. Jego marzeniem jest zbudować najlepszy portal z obszaru smart w Polsce (a później na świecie i Marsie w 2025).

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *