Microsoft wprowadza aktualizację swojej aplikacji Teams i koncentruje się przede wszystkim na usprawnieniach dotyczących pracy zdalnej i hybrydowej. Jedną z ciekawszych zmian jest integracja z Apple CarPlay.

Pierwsze informacje na temat planowanych ulepszeń pojawiły się na łamach portalu TheVerge. Gigant z Redmond ujawnił między innymi, że odkłada w czasie powrót swoich pracowników do biur. Mowa o oddziałach znajdujących się w Stanach Zjednoczonych. Decyzja jest oczywiście podyktowana wzrostem zakażeń koronawirusem.

microsoft teams mobile

fot. Microsoft

Microsoft wprowadza ulepszenia do aplikacji Teams

Aktualizacja aplikacji Microsoft Teams na urządzenia mobilne obejmuje między innymi szybki dostęp do czatu, reakcji na żywo oraz Microsoft Whiteboard. W późniejszym czasie zostanie też udostępniona funkcja oparta na sztucznej inteligencji, która będzie monitorowała uczestników spotkania. Zostanie też dodana funkcjonalność automatycznych korekt światła. Co ciekawe, w 2022 roku do oprogramowania trafi też opcja integracji kamery z programem PowerPoint. 

microsoft teams powerpoint

fot. Microsoft

Na pierwszym miejscu integracja z Apple CarPlay

Fani firmy Apple z całą pewnością ucieszą się z aktualizacji, która umożliwi ścisłą współpracę z CarPlay. Ta pełna integracja umożliwi dołączanie do wirtualnych spotkań bezpośrednio z pojazdu. Będzie także możliwa obsługa za pośrednictwem asystenta Siri. Uaktualnienie będzie obejmowało tylko i wyłącznie tryb audio. To w pełni uzasadnione, gdyż przesyłanie w ten sposób obrazu mogłoby negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo kierowcy oraz rozpraszać go w trackie jazdy. Użytkownik uzyska też dostęp do kompletnego kalendarza zaplanowanych spotkań oraz możliwość zapraszania dodatkowych osób.

Wirtualne spotkania na stałe wdarły się do naszej rzeczywistości. Wiele wskazuje też na to, że w najbliższym czasie nie ulegnie to zmianie. Możemy się więc spodziewać, że coraz większa liczba producentów zacznie oferować swoim klientom szereg usprawnień ułatwiających pracę zdalną oraz hybrydową.

źródło: 9to5Mac.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *