Technologiczny gigant Microsoft przejął przedsiębiorstwo Nuance, które zajmuje się rozwojem sztucznej inteligencji. Według najnowszych doniesień, wartość całej transakcji wyniosła 19,7 mld dolarów.

Dzięki temu strategicznemu posunięciu, Microsoft zwiększy swój udział w doskonaleniu sztucznej inteligencji. Nuance zasłynęło przede wszystkim rozwijaniem technologii przetwarzania mowy na tekst. Głównymi odbiorcami tych kompleksowych rozwiązań są podmioty z branży medycznej, co z całą pewnością nie jest bez znaczenia dla korporacji kierowanej przez Nadellę.

Microsoft inwestuje w Nuance

Najbardziej znanym produktem firmy jest pakiet oprogramowania o nazwie Dragon. Wykorzystuje on technikę uczenia głębokiego do rozpoznawania mowy, a wraz z upływem czasu poprawia swoją dokładność i dostosowuje się do specyficznych wzorców mowy poszczególnych osób. Technologia ta wykorzystywana jest między innymi przez Siri, czyli asystenta głosowego od Apple. Z uwagi na wysoką skuteczność oraz dokładność transkrypcji, firma Nuance uważana jest za lidera w tej stale rozwijającej się branży. Warto zaznaczyć, że inwestycja w Nuance jest drugim co do wielkości takim przejęciem przeprowadzonym przez Microsoft. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu plasuje się zakup firmy LinkedIn za 26 miliardów dolarów. Od tego czasu minęło już jednak 5 lat.

ochrona zdrowia microsoft nuance

fot. Twitter.com/Microsoft

Zrozumiałe posunięcie Satyi Nadelli

Technologiczny gigant z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę z faktu dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Wie również, że zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania będzie stale wzrastać. Usługi transkrypcji są coraz bardziej popularne z uwagi na aktualną sytuację na świecie. Ostatnimi czasy powszechna staje się nie tylko praca zdalna, ale również konsultacje lekarskie oraz zajęcia na wyższych uczelniach. W związku z tym, że znaczna część dochodów firmy Microsoft pochodzi ze sprzedaży oprogramowania oraz usług chmurowych, inwestycja w rozwój transkrypcji ma sens. Przedsiębiorstwo może zintegrować autorskie rozwiązania Nuance ze swoimi istniejącymi produktami, takimi jak Teams. Microsoft w tej chwili na pierwszym miejscu stawia jednak wsparcie dla sektora ochrony zdrowia.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *