Microsoft w trakcie swojej ostatniej konferencji zaprezentował kilka urządzeń z serii Surface. Producent ujawnia, że to największe rozszerzenie tej linii produktowej od początku jej istnienia.

Producent chce za sprawą nowych sprzętów przenieść sposób korzystania z systemu Windows na jeszcze wyższy poziom. Ma to być możliwe za sprawą ekranów PixelSense, wysokiej jakości kamer i mikrofonów, wydajnych podzespołów oraz wszechstronnych konstrukcji. A to wszystko tuż przed globalnym debiutem systemu operacyjnego Windows 11.

Microsoft Surface Laptop Studio

Zdecydowanie najciekawszym sprzętem jest Surface Laptop Studio, który korzysta ze wszystkich zalet systemu Windows 11. Na pierwszy rzut oka wygląda jak tradycyjny laptop, jednak można użytkować go w trzech różnych konfiguracjach. Pierwsza z nich obejmuje pełen dostęp do klawiatury i touchpada (tak zwany Laptop Mode). Stage Mode umożliwia oparcie ekranu na klawiaturze, a tryb Studio pozwala na korzystanie z urządzenia jak z tabletu.

microsoft surface 2021

fot. Microsoft

Sprzęt ma 14,4-calowy ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Występuje w konfiguracjach z procesorem Intel Core i5 oraz Core i7 (11. generacja). Jego przednia kamera ma rozdzielczość 1080p, a sam laptop jest kompatybilny z zaprezentowanym rysikiem Surface Slim Pen 2. Akcesorium będzie jednak sprzedawane osobno. Cennik Surface Laptop Studio startuje od 1600 dolarów.

Surface Pro X

W tym roku producent proponuje swoim klientom pracujący pod kontrolą Windows 11 wariant Wi-Fi, bez wsparcia dla łączności LTE. Cena podstawowego modelu jest niższa o 100 dolarów, co sprawia, że gadżet jest znacznie bardziej przystępny cenowo. Surface Pro X zaoferuje liczne usprawnienia wdrożone pod kątem procesorów ARM. Zoptymalizowano również aplikacje takie jak Adobe Lightroom, Photoshop, Microsoft Office oraz Microsoft Teams. Podstawowy wariant kosztuje 899 dolarów.

microsoft surface 2021

fot. Microsoft

Surface Pro 8

Ten sprzęt został ulepszony zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jego 13-calowy ekran jest większy i jaśniejszy niż w modelu Surface Pro 7. Podobnie jak w Surface Laptop Studio, zastosowano tutaj wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz. Znajdziemy tutaj także porty Thunderbolt 4 oraz wsparcie dla zaprezentowanego na tej samej konferencji rysika Slim Pen 2. Microsoft nie zapomniał też o usprawnieniach kamer, które będą znacznie lepiej radziły sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Producent chwali się, że model Pro 8 jest ponad dwa razy bardziej wydajny od swojego poprzednika. Wzrost mocy obliczeniowej jest efektem implementacji procesorów Intel Core i5 oraz i7 11. generacji. Cena najtańszego wariantu wynosi 1100 dolarów. System to oczywiście Windows 11.

microsoft surface 2021

fot. Microsoft

Surface Go 3

W przypadku tego urządzenia Microsoft nie proponuje swoim klientom rewolucji w porównaniu do modelu ubiegłorocznego. Najbardziej podstawowy wariant wyceniono na 400 dolarów. Ekran ma przekątną wynoszącą 10,5 cala, tylną podpórkę, 5-megapikselowy aparat do selfie oraz 8-megapikselową kamerę umieszczoną z tyłu. Czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora wynosi łącznie około 11 godzin. Klienci mogą wybierać między wersją z procesorem Intel Pentium Gold 6500Y a Intel Core i3 10 generacji. Najtańszy wariant kosztuje 400 dolarów. Sprzęt pracuje pod kontrolą systemu Windows 11.

microsoft surface 2021

fot. Microsoft

Microsoft Surface Duo 2

Pierwsza generacja tego składanego urządzenia nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Microsoft liczy na to, że zaprezentowany właśnie sprzęt zostanie nieco lepiej odebrany przez rynek. Moc obliczeniową Surface Duo 2 zapewnia układ Qualcomm Snapdragon 888 5G wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Znajdziemy tu dwa ekrany OLED o przekątnej 5,8 cala, których rozdzielczość wyświetlania wynosi 1344 x 1892 pikseli, a częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Do sprzedaży trafią wersje z pamięcią wbudowaną o wielkości od 128 do 512 GB. Producent zdecydował się na zastosowanie modułu NFC, lecz w dalszym ciągu brakuje wsparcia dla ładowania bezprzewodowego.

microsoft surface 2021

fot. Microsoft

Surface Duo 2 charakteryzuje się ponadto systemem trzech kamer. Zaimplementowano obiektyw szerokokątny (z OIS), ultraszerokokątny oraz teleobiektyw (z OIS). Każdy z nich odznacza się 12-megapikselową rozdzielczością. Duo 2 pracuje pod kontrolą Androida 11 i został wyceniony na 1500 dolarów w podstawowej konfiguracji.

źródło: wired.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *