Firma Microsoft potwierdziła właśnie, że w 2020 roku zakończyła produkcję wszystkich typów konsol z serii Xbox One. Przedsiębiorstwo skupia się od tego czasu tylko i wyłącznie na wytwarzaniu konsol nowej generacji.

O zatrzymaniu produkcji modeli Xbox One X oraz One S All-Digital Edition dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Właśnie teraz okazało się, że niedługo później zrezygnowano też z produkowania standardowego wariantu konsoli Xbox One S. Oznacza to, że od tego czasu sprzedawcy oferowali klientom towar znajdujący się na magazynach, a na rynek nie trafiały już „świeże” sprzęty z linii produkcyjnej.

xbox one s

fot. Microsoft

Sony ma nieco inną strategię

Oświadczenie Microsoftu pojawiło się w momencie, gdy swój raport dotyczący planów firmy Sony opublikował Bloomberg. Wynika z niego, że Japończycy planowali zakończenie produkcji konsoli PlayStation 4 jeszcze w 2021 roku. Ostatecznie decyzja ta uległa zmianie, a w 2022 roku wytworzonych może zostać nawet milion egzemplarzy popularnej PS4.

Konsole Xbox One nie są już produkowane

Microsoft koncentruje się teraz tylko i wyłącznie na produkcji konsol nowej generacji, czyli Xbox Series S oraz Xbox Series X. Robi też oczywiście wszystko, aby nadążyć ze stale rosnącym popytem. W działaniach nie pomagają problemy z ciągłym niedoborem półprzewodników i kłopoty dotyczące łańcucha dostaw, o których wiemy już od dłuższego czasu.

xbox series

fot. Microsoft

Jeśli chodzi o tańszą konsolę nowej generacji, czyli Xbox Series S, to w chwili obecnej nie ma większych problemów z zakupem wymarzonego egzemplarza. Znacznie gorzej sprawy mają się w przypadku Xboksa Series X. Sprzęty sprzedają się na pniu w momencie, gdy tylko pojawiają się w ofercie sprzedawców.

źródło: theverge.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *