Xiaomi wprowadza na rynek nową inteligentną kamerę Mi Smart Camera 2 PTZ. Urządzenie zostało całkiem rozsądnie wycenione i może się pochwalić niezłą funkcjonalnością.

Zaprezentowany właśnie model jest następcą sprzętu o nazwie Mi Smart Camera SE PTZ, który swoją oficjalną premierę miał w maju ubiegłego roku. Camera 2 PTZ oferuje między innymi dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz, a także przechwytywanie obrazu w 360 stopniach. Użytkownik może uzyskać dostęp do urządzenia z poziomu smartfona.

Xiaomi Mi Smart Camera 2 PTZ

fot. Xiaomi

Mi Smart Camera 2 PTZ z dwuzakresowym Wi-Fi

Co więcej, nowa kamera od Xiaomi obsługuje też dwukierunkowe audio, które może się przydać w momencie konieczności skontaktowania się z domownikami. Wbudowane mikrofony zapewniają inteligentną redukcję szumów. Podstawą sprzętu jest 4-megapikselowy obiektyw o rozdzielczości 2,5K (2560 x 1440 pikseli), ogniskowej 3,6 mm i przesłonie f/1,4. 

Jak sama nazwa wskazuje, nowa kamera Mi Smart Camera 2 wykorzystuje rozwiązanie o nazwie PTZ, czyli Pan-Tilt-Zoom. Tego rodzaju urządzenia obracają się wokół własnej osi (w tym przypadku 360 stopni w poziomie), a także pochylają w górę lub w dół (tutaj jest to 108 stopni w pionie).

Xiaomi Mi Smart Camera 2 PTZ

fot. Xiaomi

Kamera z funkcją wykrywania osób

Chińczycy zaimplementowali również technologię wykrywania osób, którą wspiera oczywiście sztuczna inteligencja. Po automatycznym zidentyfikowaniu poruszającej się osoby, jest w stanie skupić się na konkretnej sylwetce i stale ją obserwować.

Urządzenie może się też pochwalić slotem na karty microSD, dzięki któremu użytkownicy mogą przechowywać do 256 gigabajtów materiałów filmowych. Co ciekawe, klienci, którzy zdecydują się na zakup, otrzymują nielimitowaną przestrzeń do gromadzenia danych w chmurze.

Xiaomi Mi Smart Camera 2 PTZ zadebiutowała na rynku chińskim 20 października 2021 roku. Producent wycenił ją na 39 dolarów, czyli na dzień dzisiejszy około 160 złotych.

źródło: gizchina.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *