Google eksperymentuje z kolejnymi funkcjami w Google Maps. W ostatnim czasie pojawiło się tam naprawdę dużo nowych funkcjonalności. Dzisiaj dochodzi do nich kolejna, chociaż z niej w Polsce szybko nie skorzystamy. Chodzi o Google Maps dla motocykli.

Motocykl jest zwinniejszy niż samochód i może wjechać do większej ilości wąskich uliczek. I z tą ideą powstał tryb motocyklowy w Google Maps. Pokazuje on alternatywne trasy dla motocykli, żeby mogli się dostać w miejsce docelowe szybciej. Trasa przejazdu jest dobierana w taki sposób, że motocykliści mogą skorzystać z przejazdów niedostępnych dla samochodów. Za to ścieżki rowerowe będą niedostępne.

Mapy Google

Na dzień dzisiejszy miejscem, gdzie ta usługa jest testowana jest Azja i Bliski Wschód. W tamtych rejonach jeżdżą gigantyczne ilości motocykli i skuterów, Europa przy tym to kompletnie inna skala. Pilotaż został uruchomiony w Indiach, kolejny jest Egipt. Później funkcja ma się pojawić w Algierii i Tunezji.

Moim zdaniem ta funkcja nadal byłaby bardzo przydatna w Polsce. W szczególności jeśli chcemy popularyzować wykorzystywanie elektrycznych skuterów. Ale patrząc na kraje, gdzie jest ona wdrażana. Możemy trochę poczekać.

Źródło: Google

Zdjęcie od Anna Pascale na Unsplash

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *