Czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy, aż się doczekaliśmy! W sieci pojawiła się wreszcie data premiery Mi Band 5. Czas oczekiwania dobiegnie końca 11 czerwca 2020 roku.

Data jest potwierdzona przez Xiaomi Mall na ich koncie WeChat, więc raczej nie spodziewam się tutaj żadnych zmian. Mamy nawet grafikę mówiącą o tej dacie.

Główne zmiany

Jakie będą główne zmiany w stosunku do poprzednika? Po pierwsze, większy wyświetlacz. W Mi Band 5 zobaczymy wyświetlacz 1,2 cala podczas, gdy w Mi Band 4 było to 0,95 cala. Różnica jest całkiem spora jak na tak małe urządzenie.

Mi Band 5 ma również dostać nową ładowarkę oraz być cieńszym od poprzednika. Nowa opaska będzie posiadać mniej zaokrągleń niż jej poprzednik. Możemy to też zobaczyć na renderach poniżej:

Ważną zmianą jest też brak dziury w ekranie. Całość będzie spójna.

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy?

Przy okazji daty premiery dowiedzieliśmy się, że opaska będzie posiadać funkcję „photo capture”, czyli jeśli zrobimy zdjęcie smartfonem to będziemy je mogli podejrzeć na Mi Bandzie. Mi Band 5 zyskuje też możliwość śledzenie 5 nowych kategorii sportowych: yoga, orbitrek, maszyna do wiosłowania, skakanka oraz rower stacjonarny. W sumie daje to możliwość śledzenia 11 kategorii.

Źródło i zdjęcia: Gizchina

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty