LifeSmart to chińska firma, która coraz większymi krokami zmierza do świata HomeKit. W ostatnich miesiącach ogłosiła wsparcie dla HomeKit dla swojego Hub’a – Smart Station. Poza tym HomeKit uzyskał Cololight, ich modularnego system świetlny, a na stronie pojawiło się siedemnaście produktów, które wkrótce zyskają możliwości integracji. Teraz do tego dochodzi duża zmiana w ich aplikacji.

Najnowsza aktualizacja wprowadza zapowiadane wsparcie HomeKit dla ich Hub’a, ale to tylko początek zmian. Nowością jest tryb HomeKit aplikacji. Kiedy się pierwszy raz zalogujesz, aplikacja poprosi Cię o dostęp do urządzeń, które znajdują się w aplikacji Apple Dom. Po tym będziesz miał opcję, żeby założyć konto Life Smart dla inicjalnego dodania urządzeń, albo przejść w tryb HomeKit jeśli już masz jakieś urządzenia.

Lifesmart
Lifesmart

Wtedy aplikacja dzieli się defacto na dwie. W trybie HomeKit masz dostęp wyłącznie do urządzeń, które wspierają standard Apple. Żeby zobaczyć pozostałe urządzenia trzeba włączyć normalny tryb aplikacji LifeSmart.

Lifesmart
Lifesmart
Lifesmart

Poza tym aplikacja posiada również możliwość integracji ze skrótami Siri. Więc nawet jeśli dane urządzenia nie posiadają wsparcia dla HomeKit to nadal możesz je wywołać za pomocą Siri. Poniżej możecie zobaczyć przykładową automatyzację wykonaną przez HomeKit News, bazującą na modularnym systemie świateł Cololight i skrótach Siri.

Lifesmart
Lifesmart

To bardzo duży krok dla LifeSmart, które mocno nastawia się na integrację z HomeKit. Pozostaje nam tylko czekać, aż kolejne produkty będą zyskiwać dla niego wsparcie.

Źródło i zdjęcia: HomeKit News

Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
Interesuje Cię tematyka Smart Domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *