LG postawiło tym razem na rewolucję zamiast ewolucji. LG WebOS 6.0 to najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego telewizorów LG, ale przy okazji największa. Co takiego zmieni się wraz z szóstką?

Diametralnej zmianie uległ główny ekran użytkownika. Teraz telewizor będzie nam pokazywał najczęściej wykorzystywane aplikacje oraz kanały. Tym samym interfejs będzie bardziej dopasowywał się do samego użytkownika.

Co się zmieniło? Wszystko

W praktyce możecie zapomnieć o dawnym interfejsie LG, bo wysuwane od dołu kafelki odeszły w zapomnienie. Teraz mamy zaopiekowany cały ekran telewizora. Na dole mamy najpopularniejsze aplikacje, a wyżej znajdziemy ulubione programy, pogodę, czy aktualnie najpopularniejsze programy z platform VOD.

WebOS 6.0 poprawia także współpracę z dekoderami i telewizją naziemną. Teraz będą one naturalniej wpasowane w cały system, m.in. pokazując czego możemy się zaraz spodziewać. Sam mam LG B8 i integracja z dekoderem Orange jest tragiczna (aczkolwiek to raczej wina Orange). W WebOS 6.0 ma być wygodniej.

ThinQ

Nowy system to również lepsza integracja z innymi urządzeniami ThinQ. Telewizor może stać się hubem dla pozostałych urządzeń LG. Sam nie posiadam żadnych innych urządzeń poza TV od koreańskiego producenta, ale kto wie, czy kiedyś to się nie zmieni. A wtedy napewno z chęcią to wykorzystam. Jedyny minus? WebOS 6.0 jest dedykowany wyłącznie nowym telewizorem. Jeśli macie starszy jak ja, to nic z tego. Na otarcie łez możecie jednak przeczytać ten news o zmianie decyzji LG i udostępnieniu HomeKit również na starsze urządzenia.

Nowy, prawdziwie magiczny pilot

LG postanowiło również odświeżyć pilot Magic Remote. Nowy pilot zyska dedykowane przyciski dla większej ilości aplikacji, m.in. Disney+. Poza tym będziemy mogli z niego wywołać zarówno asystenta Google jak i Alexę.

Magic Remote zyska także ciekawą funkcję związaną z przesyłem obrazu. Pilot będzie miał NFC dzięki czemu wystarczy, że przyłożymy telefon do pilota i już będziemy mogli strumieniować obraz. Zastanawiam się, czy będzie to tylko rozwiązanie dla telefonów LG.

Oficjalnie nowy pilot zobaczymy już wkrótce bo na wirtualnych targach CES 2021!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *