To się nazywa kawał telewizora. LG właśnie zaprezentowało swój pierwszy telewizor MicroLED, który jest tak wielki, że możesz go oglądać razem z sąsiadem! Jeśli tylko wybijesz sobie dziurę do jego salonu i postawisz TV w dwóch mieszkaniach na raz.

163 cale to naprawdę potężna liczba. Tak wielkim telewizorem LG chce zaznaczyć swoją obecność na rynku microLED. Niekwestionowany lider OLED widzi, że przyszłość to właśnie MicroLED.

Dzięki wykorzystaniu syntetycznych związków zamiast organicznych MicroLED jest znacznie trwalszy od OLED. Poza tym posiada wszystkie zalety OLED, a każdy piksel jest osobno podświetlany. Tą technologię badają inni producenci jak Samsung. Nie chce im się ciągle chodzić do LG po ich OLED’y.

LG widzi tą zależność, więc też prezentuje swój pierwszy telewizor z MicroLED. A, żeby było o nim głośno to robią telewizor nieprzyzwoicie wielki. Samsung pokazał TV 75 calowy, a LG ponad dwa razy większy. Jakość, którą będzie oferować to popularne 4K.

Matryca telewizora LG składa się z modułów z których każdy ma rozdzielczość 640 x 360 pikseli. Szczytowa jasność telewizora to 1200 nitów, typowa jasność to 600. Poza tym telewizor ma oferować nieskończony, perfekcyjny kontrast.

W sklepach ma się pojawić w przyszłym miesiącu. Jego cena zapewne będzie tak astronomiczna, że aż boję się o nią pytać…

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *