Wszystkie doniesienia, które pojawiały się w mediach w ostatnim czasie, okazały się być zgodne z rzeczywistością. Przedstawiciele firmy LG ogłosili właśnie, że zapadła decyzja dotycząca rezygnacji z produkcji smartfonów. Dział mobilny przynosił bowiem gigantyczne straty.

Mobilny dział LG już od dłuższego czasu borykał się z wieloma problemami, a straty finansowe rosły z miesiąca na miesiąc. Zarząd południowokoreańskiego producenta poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że zdobywana przez lata wiedza i doświadczenie zostaną wykorzystane w wielu innowacyjnych projektach. Celem jest wzmacnianie konkurencyjności w innych obszarach biznesowych. Jednym z ambitnych celów jest między innymi udział w rozwoju technologii 6G.

Likwidacja działu smartfonów jeszcze w tym roku

Smartfony nadal będą dostępne w sprzedaży. Właściciele telefonów mogą również liczyć na wsparcie posprzedażowe oraz spodziewać się aktualizacji oprogramowania. Jak długo będzie się utrzymywał taki stan rzeczy? Według przedstawicieli firmy jest to zależne od regionu. Likwidacja oddziału mobilnego ma potrwać do końca lipca 2021 roku. Bardzo możliwe, że niektóre modele smartfonów będzie można zakupić nawet po tym umownym terminie.

smartfon lg wing

LG Wing / fot. LG

Włodarze firmy chcieli odwrócić niekorzystny trend, lecz modele takie jak LG Velvet oraz Wing nie odniosły spektakularnego sukcesu. Poprawie sytuacji nie przysłużyła się również zapowiedź zwijanego ekranu, który miał zrewolucjonizować rynek i samo postrzeganie marki. Okazało się, że innowacyjne rozwiązania nie skłoniły ani klientów Apple, ani Samsunga do zwrócenia się w stronę oferty LG. Pozostałą część tortu podzieliły między sobą producenci tacy jak OnePlus oraz Xiaomi.

Jakie są plany firmy?

Ta strategiczna decyzja ma umożliwić południowokoreańskiej firmie skoncentrowanie się na innych, równie przyszłościowych sektorach. Chodzi między innymi o produkcję komponentów pojazdów elektrycznych, robotykę, rozwiązania smart home oraz usługi biznesowe. Wszystkie technologie, które rozwijano w ciągu ostatnich lat, zostaną wykorzystane w istniejących i przyszłych projektach.

źródło: engadget.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *