Świat VR to doprawdy niesamowity świat. Technika coraz bardziej gna do przodu dzięki czemu to co jeszcze wczoraj było kanciaste i mało prawdopodobne, dzisiaj wygląda całkowicie rzeczywiście. Podobnie jest z VR, który mocno się rozwija i sprzęt mu dedykowany również. W tym kontrolery VR.

Dotychczas większość kontrolerów do VR oferowała wyłącznie wychwytywanie ruchów nadgarstków. Teraz jednak to się zmienia, i pojawia się możliwość wychwytywania ruchów palców. Do drugiej grupy urządzeń zalicza się bowiem nowy kontroler KupVR.

KupVR oferuje możliwość sterowania palcami, bez konieczności zakładania specjalnych rękawic. Dotychczas jedynym sposobem było założenie rękawic z odpowiednimi czujnikami. Dzięki temu można było wychwytywać ruchy poszczególnych palców. W „normalnym”, żeby coś chwycić mamy specjalny przycisk. Kładziemy rękę nad dany przedmiot i klikamy przycisk, żeby go złapać. KupVR oferuje opcję wychwytywania ruchu palców wyłącznie dzięki specjalnym nakładkom na dłonie oraz specjalnemu pasowi – tzw. KupBelt.

Jak to wszystko działa?

Ruch rąk jest wykrywany przez kontrolery, KupControllers, na dłoniach. To one, za pomocą podczerwieni wychwytują ruch palców. KupBelt wychwytuje pozycję naszego ciała względem otoczenia oraz komunikuje się z kontrolerami dłoni, żeby wiedzieć, gdzie się znajdują. Dodatkowo, wszystkie kontrolery posiadają specjalne motory wibracyjne, którymi mogą przekazywać dla nas wibracje.

 

Cały zestaw, wraz z goglami, wprawia nasz umysł w myślenie, że znajdujemy się w wirtualnej rzeczywistości. Oszukujemy umysł, utrzymując go w przekonaniu, że świat cyfrowy to świat realny. Kluczowe jednak będzie to co ten świat wirtualny będzie nam oferować. Na ten moment producent zapowiada integracje między innymi ze SteamVR. Przewidujemy jednak, że będzie tego znacznie więcej. Autorzy przygotowali cztery gry, żeby pokazać możliwości platformy.

System jest w trakcie kampanii crowdfundingowej i zbiera pieniądze na pierwszą partię produktów. Cena detaliczna wynosić będzie 119 USD, a w tym momencie możemy go zakupić za 89 USD.

Źródło i zdjęcia: Kickstarter

  • Podobał Ci się nasz artykuł? Polub nas na naszym profilu Facebook!
  • Interesuje Cię tematyka smart domów? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!
  • Masz pytania odnośnie Xiaomi? Znajdź odpowiedzi na naszej grupie na Facebooku!
  • Szukasz promocji na sprzęt Smart Home? Dołącz do grupy z promocjami!
  • A jeśli poza czytaniem o technologii lubisz na nią popatrzeć to zapraszamy Cię na nasz profil Instagram!

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *