Gigant z Cupertino w dalszym ciągu poszukuje dostawców baterii do swojego samochodu Apple Car. Wygląda na to, że rozmowy z firmami CATL i BYD utknęły w martwym punkcie. Powodem są ponoć wymagania amerykańskiej firmy.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Apple chce, aby baterie były produkowane tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, firma spod znaku nadgryzionego jabłka wymaga, aby wybrany dostawca powołał specjalny zespół odpowiedzialny tylko i wyłącznie za produkcję tego konkretnego komponentu. Przedstawiciele firmy BYD mieli odmówić Amerykanom zbudowania w USA oddzielnego obiektu i linii wyspecjalizowanej w produkcji akumulatorów do samochodu Apple Car.

apple car

fot. Apple Car

CATL i BYD odmawiają firmie Apple

Obydwa przedsiębiorstwa miały oficjalnie poinformować Apple, że nie są w stanie spełnić wszystkich wymagań produkcyjnych. Jedno ze źródeł sugeruje jednak, że firma z Cupertino nie porzuciła ostatecznie nadziei na wznowienie negocjacji.

Ostatnio sporo mówi się o tym, że Apple zintensyfikowało rozmowy z producentami japońskimi. Jednym z nich ma być Panasonic, czyli partner Tesli. Przedstawiciele amerykańskiej firmy zostali podobno wysłani do Japonii, gdzie nadal prowadzone są negocjacje.

apple car nissan

fot. Apple Car

Apple Car z bateriami od Panasonica?

Wszystkie najświeższe informacje w tej sprawie ujawniła agencja informacyjna Reuters. Trzeba jednak podkreślić, że firmy Apple, BYD i Panasonic odmówiły udzielenia jakiegokolwiek komentarza. Co ciekawe, przedstawiciele CATL wystosowali dość enigmatyczny komunikat. Poinformowali w nim, że w dalszym ciągu rozważają uruchomienie produkcji w Ameryce Północnej.

Z każdym kolejnym miesiącem pojawiają się coraz ciekawsze doniesienia w kwestii samochodu Apple Car. Firma w dalszym ciągu boryka się z wieloma problemami i poszukuje wiarygodnych partnerów. Czy zdąży podpisać stosowne umowy na czas? Premiery tego pojazdu spodziewamy się między 2025 a 2027 rokiem. Jest to tylko z pozoru odległa przyszłość.

źródło: appleinsider.com

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *