Kosiarek autonomicznych zaczyna nam przebywać. Nadal są stosunkowo drogie, kosztują kilka albo kilkanaście tysięcy, ale sukcesywnie pojawia się ich coraz więcej na rynku. Na kickstarterze pojawiła się kosiarka, która ma sztuczną inteligencję oraz kamerę 4K – Toadi.

Najważniejszą cechą tej inteligentnej kosiarki jest omijanie przeszkód. To co jest już codziennością w przypadku robotów odkurzających, nie jest już tak jasne w przypadku kosiarek autonomicznych.

Toadi ma inteligentnie omijać napotkane przeszkody jak kwiaty, przedmioty, czy zwierzęta. Trzeba oczywiście pamiętać, że jeśli pozostawimy gdzieś buty i Toadi go ominie to będziemy mieć „place” nieskoszonej trawy.

Toadi ma mocno nietypowy kształt. Zamiast jak najbardziej płaskiego kształtu jest dość wysokim prostopadłościanem. U góry jest zamontowana kamera 4K dzięki której obserwuje wszystko co się dookoła niego dzieje. Obraz jest następnie przetwarzany przez algorytmy SI.

Toadi wyznacza nowy standard dla robotów koszących. Zamiast ciągnięcia metrów drutu, albo wykorzystywania GPS mamy sztuczną inteligencję, która wie jak daleko może pojechać. Wielką zaletą Toadi ma być również opcja przejeżdżania przez niewygodne tereny (jak np. kostkę brukową). Toadi podniesie wtedy ostrze i gdy dojedzie do trawnika to upuści je ponownie.

Teren jaki Toadi może skosić to aż 4200 metrów kwadratowych. Toadi jest w stanie pokonywać wzniesienia do 45 stopni w modelu pro i 35% w zwykłym modelu. Wyznaczanie terenu sprzątania będzie najprawdopodobniej na bazie stref w aplikacji mobilnej, podobnie jak mamy w robotach odkurzających.

Toadi nie będzie tanie. Jej cena wynosić będzie około 2 500 euro, a wysyłka przewidziana jest na 2021 rok.

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *