Raptem kilka dni temu pisaliśmy Wam o nawiązaniu współpracy Mercedesa z Nvidia. Dzisiaj mamy dla Was newsy dotyczący naszych skandynawskich kolegów. Volvo wybrało Waymo do rozwijania u nich jazdy autonomicznej.

Volvo wybrało Googlowskie Waymo jako jedynego partnera przy rozwijaniu autonomicznej jazdy na czwartym poziomie. Czwarty poziom oznacza już pełną autonomię pojazdu przy ograniczonych warunkach. Volvo planuje rozwijanie autonomicznej nie tylko w głównej linii swoich samochodów, ale również w modelach Polestar oraz w Lynkc & Co.

Volvo w pierwszej kolejności wdroży rozwiązania Waymo w autonomicznych taksówkach. Nie wiadomo jeszcze jednak, kiedy rozpoczną się pierwsze prace. Volvo w dalszym ciągu ma oddzielną umowę z Uberem na dostarczenie im floty samochodów.

Dla Waymo jest to kolejny duży gracz, który będzie ich klientem. Poprzednie firmy, które również podpisały współpracę to Fiat Chrysler, Jaguar Land Rover oraz Renault Nissan Mitsubishi. Z perspektywy Volvo to również ważny krok w stronę rozwoju autonomicznej jazdy. A dla nas wszystkich świetna wiadomość pokazująca dalszy mariaż technologii oraz motoryzacji.

Źródło i zdjęcia: Engadget

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *