Mobile World Congress 2020 to wielkie targi elektroniki użytkowej, które odbywają się co roku w Hiszpanii. W tym roku jednak może być inaczej. Kolejne firmy wycofują się z targów w obawie przed koronawirusem COVID-19 (2019 n-CoV).

Nvidia, Intel, Vivo, LG, MediaTek, Sony, Amazon

Tych firm nie zobaczymy na targach MWC. Dołączają one do grona tych wszystkich producentów, którzy rezygnują z targów na rzecz bezpieczeństwa. Wszystko przez koronawirus, który roznosi się drogą kropelkową.

Duże skupiska ludzi są idealne dla tego typu wirusów, a MWC co roku sprowadza tysiące osób. Dlatego producenci wycofują się z imprezy, które może nieść dla nich znamiona niebezpieczeństwa.

Vivo nie pokaże swojego nowego, innowacyjnego telefonu. Zdecydowali się, że zrobią premierę poza targami. Podobnie Intel, czy MediaTek. Oni również pokażą swoje rozwiązania w późniejszym czasie i innym miejscu.

Czy targi w ogóle się odbędą?

GSMA to organizatorzy targów. Zapewniają, że podczas targów zostaną dopilnowane wszelkie zasady bezpieczeństwa. Nie mogą jednak zagwarantować, że nie pojawi się tam osoba zarażona wirusem, stąd takie decyzje gigantów. A pomimo tego, że na targach jest jeszcze 2,5 tyś. wystawców to Ci najwięksi przyciągają tłumy zainteresowanych.

W najbliższy piątek odbędzie się konferencja podczas której zostanie podjęta decyzja, czy targi MWC 2020 w ogóle się odbędą.

Źródło i zdjęcia: VentureBeat, Intel

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Jedna myśl na temat “Kolejne firmy rezygnują z udziału na MWC 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *