Bezpieczeństwo jest ważne. Więc zawsze, kiedy pojawia się nowa funkcjonalność jak ta, którą zaprezentował Google od razu was o niej informujemy. A Google się nie zatrzymuje i mapy Google zyskują kolejny dodatek, który jest przemyślany i przydatny. Tym razem jest to informowanie o najlepiej oświetlonych ścieżkach.

Ile razy zdarzyło się wam, że poszliście na nocny spacer i nagle skończyły się światła lamp. Droga szła dalej, ale komfort i poczucie bezpieczeństwa prysło. Nie wiecie kto może się kryć w ciemności i nie chcecie w nią wchodzić. I tutaj właśnie pojawia się Google.

Nowa funkcjonalność ma oznaczać kolorami stopień oświetlenia ścieżek. Najlepiej oświetlone ścieżki będą zaznaczone kolorem żółtym, a my będziemy mogli ustalić trasę, żeby poprowadził nas właśnie taką drogą! Z drugiej strony Google ma też zaznaczyć te ścieżki, które nie posiadają żadnych świateł.

Ma to zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, którzy będą częściej wybierać bezpieczniejsze drogi. Nocny spacer po parku powinien być teraz jeszcze przyjemniejszym wydarzeniem.

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy Google wprowadzi taką funkcję. W pierwszej kolejności pewnie pojawi się w Stanach, a do nas przybędzie z opóźnieniem. Nie wiemy też w jaki sposób mają zamiar w ogóle ją zrobić.

Ale to jest Google, oni są sprytni 😉

Zdjęcie tytułowe henry perks na Unsplash

Polska grupa Smart Home by SmartMe

Polska grupa Xiaomi by SmartMe

Promocje SmartMe

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *